Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

126.300 ÖĞRENCİ OKUL YOLLARINDA “AMAN DİKKAT”

Bu haber 17 Eylül 2018 - 13:24 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.
126.300 ÖĞRENCİ OKUL YOLLARINDA “AMAN DİKKAT”

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bugün açılan ve ilk ders zili çalan 2018–2019 eğitim ve öğretim yıl için Melikgazi Belediyesince ilçe genelinde gerekli tedbirlerin alındığı ve çalışmaların tamamlandığını söyledi.

Melikgazi Belediyesi olarak 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında Melikgazi ilçesinde 351 okulda, 126.300 öğrencinin ve 7100 öğretmenin eğitim yılına başlayacağını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç “Melikgazi nüfusu ile Kayseri ilinin en büyük ilçesi konumundadır. Kayseri Merkez ilçenin % 50’si Melikgazi de yaşamaktadır. 565 bin nüfusun yaklaşık 126 bini bugün okula başladı. 351 eğitim kurumu ve 126 bin öğrenci kapasiteli ilçemizde belediye olarak gerekli tedbirler ve çalışmaları tamamladık. Yaz tatili süresince okulların tamamında spor ve basketbol sahası, okul içi tadilat ve bakım ile tüm okullarda bahçe ve çevre düzenleme çalışması yaptık. Ayrıca yine ilçe sınırları içerisindeki tüm okullarda haşarata karşı birden çok ilaçlama çalışmasını yerine getirdik “ dedi.

Sürücüleri ve özellikle öğrenci servis sürücülerini uyararak “KEŞKE”, ”EYVAH” demeden okul önlerinde hız yapmamalarını isteyen Başkan   Memduh Büyükkılıç, okul giriş ve çıkış saatlerinde trafik akışının daha güvenli ve seri olması için öncelikle okul yollarında çalışmaları tamamladıklarını sözlerine ekledi. (Kurum Haber)

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA