NURULLAH AYDIN YAZIYOR… BİLİM; BİR ESERİ YOK AMA PROFESÖR

NURULLAH AYDIN YAZIYOR… BİLİM; BİR ESERİ YOK AMA PROFESÖR

ABD İLE YAPILAN GÖRÜŞMELERE TÜRKİYE’NİN BEL BAĞLAMASI BİZİ ÜZÜYOR

ABD İLE YAPILAN GÖRÜŞMELERE TÜRKİYE’NİN BEL BAĞLAMASI BİZİ ÜZÜYOR

MİLLETVEKİLİ NERGİS’DEN İL KADIN KOLLARINA ZİYARETİ

MİLLETVEKİLİ NERGİS’DEN İL KADIN KOLLARINA ZİYARETİ

KOCASİNAN BELEDİYESİNDEN EĞİTİME DESTEK

KOCASİNAN BELEDİYESİNDEN EĞİTİME DESTEK

2018’DE KAYSERİ’DE TEKLİ EĞİTİME GEÇMEYEN OKUL KALMAYACAK

2018’DE KAYSERİ’DE TEKLİ EĞİTİME GEÇMEYEN OKUL KALMAYACAK

15 TEMMUZ DEMOKRASİ DESTANI PROĞRAMINDA ŞAİRLER YOĞUNBURÇTA BULUŞTU
 • YÜKSELKALKAN
  • YÜKSEL KALKAN
  • YuKSELKALKAN@kayserihakimiyet2000.com
  • 15 Ağustos 2016 - 17:39:16

Kayseri şairleri yazarları ’15 Temmuz Demokrasi Destanında” Kayseri Büyükşehir Belediyesi Yoğunburç Kültür Evinde buluştu. 15 Temmuz Demokrasi programında saygı duruşu istiklal marşı açılış konuşması yapıldı.
15 Temmuz yapılmaya çalışılan vatan hayini Fetö askeri darbe girişimin fotoğrafları Yoğunburç kültür merkezi girişine sergisi açıldı. Sergide başta İstanbul Ankara’da darbe olaylarını tutuklanan vatanı satan üst düzeyde generallerin ve diğer komutanların ve bu vatana sahip çıkan meydanda ellerinde Türk bayraklara yürüyen bu vatan sahip çıkan Anadolu insanın fotoğrafları sergilendi. THM sanatçı Namık Kemal Bilgin ve Samet Mutugan de Anadolu türküleri okudu.
Kayseri kültür-sanat insanları başta olmak üzere, tüm vatan bayrak sevdalılarının katıldığı ’15 Temmuz Demokrasi Destanı programında şehitlerimiz için Kuran Kerim okundu dualar edildi. Şairler vatan hainlerini şiirleriyle darbe olaylarını lanetlediler.
Programını hazırlayıp sunan şair yazar Hacı Kısır,” 15 Temmuz 16-17 Temmuz gecesinde meydanlara koştuk vatanseverlerle birlikte Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan başkomutanın emriyle son gününe kadar nöbet tuttuk. Ellerinde Türk bayrakları ağızlarında dua Birlikte olduğumuz vatansever yiğit insanlara buradan selam olsun. Bu geceye konuşma yapmak üzere davet ettiğimiz vatan bayrak sever Sayın Kemal Tekden beye ve vatan denildiğinde koşarak gelen siz değerli şair yazar kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Yaşasın Türk Milleti Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Türk Demokrasisi. Yol onun, birlik onun, gerisi hep angarya ”dedi.
MÜSLÜMAN TÜRK MİLLETİNİN BİRLİĞİNİ GÜCÜNÜ DÜNYA GÖRDÜ
Bu kadar edip şair insanların arasında konuşmak biraz zor olacak diyen ve duygusal konuşma yapan Dr Kemal Tekden,” ’15 Temmuz demokrasi destanında Müslüman Türk Milletinin birliğini gücünü dünya gördü Meydanda toplanan vatanına sahip çıkan topların tankların altına yatan kardeşlerimin cümlesinden ve burada bizimle olan cümlenizden Allah Razı olsun.
Fetö ve yandaşları vatan hayini askeri generallerin yaptıkları başarısız çirkin ve bir sürü masum vatanseverlerin ölümüne sebep olan darbe günlerinde Kayseri, Ankara, Denizli İstanbul Demokrasi meydanlarında nöbetlerine katıldım. 15 Temmuz gecesi yaşanan bu olayları vatanseverlerin ellerinde Türk bayraklarıyla 27 gün meydanlarda karşı geldi. Bu vatan pisliklerden kurtuldu ve temizlenmeye devam ediyor. Yatıp kalkıp Allah‘a şükür edelim. Bakın; Türk halkı Tek vatan Tek Bayrak deyip Meydanlara çıktı böyle bir millet dünyada eşi benzeri yok. Böyle bir Türk milletinin var olduğunu dünya gördü. Bazı gençleri görürdük ama onları sevemezdik; Şimdi onları meydanda görünce sevdik işte o gençler bir balyoz gibi namussuz darbecilerin tepelerini indi. Biz böyle birlik içinde olursak PKK sı Daşi bize bir şey yapamaz güzel cennet ülkemizde huzur içinde yaşarız. Bundan sonra Vatansever askerlerimi ülkemize kim göz dikiyorsa temizleyecektir bundan emin olun. Sultan Alpaslan derki, “Biz Türkleri vatansever temiz insanlarız, Allah bizi asil bir millet olarak yaratmıştır” diyor. İşte meydanlarda onu gördük. Çünkü Türkler Mazlumlara kucak bir millet. Burada birilik içinde vatan şehitlerimiz anıp 15 Temmuz şiirleri dinlemek için geldik hepinizden Allah razı olsun ve Allah Türk Milletine yardım etsin” dedi.
15 Temmuz demokrasi destanı ‘ programında Murat Özdeniz, Suhey Yayla, Malik Şahin, Mehmet Ali Gül, Hacı Kısır, Halit Belgeli, Necati Daştan, Bilge Çalıcı, Cemal Bolgi, İsa Saylak, Ali Osman Bağırgan, Ali Arsu, Fatmanur Temizer, Leyla Sultan Hikmet Onaç, Turgut Aydın şiirler okudular. TMH genç sanatçılardan kahramanlık türkülerli dinlenildi.

 • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz