İYİ PARTİ LİSTESİ AÇIKLANDI

İYİ PARTİ LİSTESİ AÇIKLANDI

CHP LİSTESİ AÇIKLANDI

CHP LİSTESİ AÇIKLANDI

SAADET PARTİSİ LİSTESİ BELLİ OLDU

SAADET PARTİSİ LİSTESİ BELLİ OLDU

AK PARTİ’NİN MUHTEMEL MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

AK PARTİ’NİN MUHTEMEL MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTESİ

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İÇİN KURBAN KESTİ

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI İÇİN KURBAN KESTİ

15 TEMMUZ DİN VE DEĞERLER KONFERANSINI İZLEDİK
  • İHSANGÖRÜCÜ
    • İHSAN GÖRÜCÜ
    • ihsangorucu@kayserihakimiyet2000.com
    • 16 Temmuz 2017 - 15:20:51

Kadir Has Kültür merkezinde “15 TEMMUZ DİN VE DEĞERLERİMİZ” Paneli yapıldı ve konuşmaları izledik.
Sizlere il müftümüzden başlayarak konuşmalardan kesitler sunacağım. Tarihi olduğu kadar uyuyan herkesi uyandıracak kadar yararlı bir panel oldu. Uyanmak istemeyen varsa onun işi Yüce Allah’a kalmıştır. Ama zerre kadar vatan, millet ve din gayesi olana fazlasıyla yetecek fikirler edindik kouşmalardan düzenleyen ve konuşmacı olarak katılan ve gelip izleyenlerden Allah CC razı olsun.
Doç.Dr.ŞAHİN GÜVEN: “90 BİN GÖREVLİMİZLE HIYANETE ANINDA CEPHE ALDIK”
Panelin açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven “İhaneti unutmamak ve unutturmamak için bir araya geldik.Muhterem arkadaşlar! Bundan bir yıl evvel tarihin gördüğü en büyük darbe teşebbüsü ihanetiyle karşı karşıya geldik.Bu büyük ihaneti fert olarak millet olarak unutmamalıyız, unutturmamalıyız.Bizler bu ülkenin dini hayatına yön veren din görevlileriyiz. Öncelikle bizlerin sahih bir bilgiye sahip olması ve sahip olduğumuz sahih bilgilerimizi muhterem halkımıza sahih şekliyle öğretmekle mükellefiz. Allah’ın inayeti ve milletimizin eşsiz cesaretiyle darbe girişimi, tarihin ender gördüğü büyük ihanet akamete uğratılmıştır.Bizler 250 nin üzerindeki şehidin, 2000 den fazla gazinin ve gönül coğrafyamızda yaşayan küfrün ve emperyalist küresel politikaların pençesinde inim inim inleyen ve dualarıyla başarıya ulaşmamız için bizleri destekleyen samimi insanlara karşı dini ve insani vazifemizi yerine getirmek için bir araya geldik.
D.İ.Başkanlığımız hamdolsun darbenin ilk dakikasından itibaren ülke çapındaki 90 camisinden ezanlarıyla, salalarıyla ve yaptığı uyarıcı,uyandırıcı çağrılarıyla aziz milletimize layıkıyla hizmet etmiş her tehlike ve saldırıya rağmen vazifesini ifa eden muhterem görevlilerimiz aziz milletimizin gönlünde taht kurmuştur Allahımıza şükürler olsun.Şahısların, kurumların ve hatta milletlerin kader anı diye bir an vardır. İşte 15 Temmuz gecesi o anlardan bir tanesidir.İşte 15 Temmuz ülkemizin kader anıydı. Diyanet işleri başkanlığmızında kader anıydı. Mısırdaki darbe anında darbecilerin yanında yer alan Mısır müftüsü gibi hareket etseydik Allah korusun ülke diye bir şeyimiz kalmaz çok çok büyük badirelere maruz kalırdık.Böyle ya varolmak ya da yok olmak anında vatanın ve milletin yanında yer alarak büyük vatanseverlik sededen teşkilatımızla ne kadar gurur duysak azdır.Yaptığımız be tarihi davranış ve hizmetle bir yeniden dirilişin gücü ve vasıtası haline geldik. İşimizin vazifemizin ve ifa ettiğimiz vazifenin öneminin kutsiyetinin farkında olalım.”dedi. Ve ardından Prof. Dr. Lütfullah Cebeciye sözü verdi.
PROF. Dr. LÜTFULLAH CEBECİ:”DARBENİN İLK ANINDA D.İ.BAŞKANI ÇIKSA VE DEVLETE KARŞI ÇIKMAYIN DESE MISIR MÜFTÜSÜ GİBİ OLURDU VE HIYANET KAZANIRDI”
“Bizler İslam tarihini kabataslak okuyoruz. İslamın yayılışındaki gençliğin hizmetleri gençlerin fonksiyonunun ayırdımında değiliz. Hz. Peygambere ve mücadelesine dikkatle baktığımıza ilk sahabilerin tamamına yakını 15 yaşındaki Hz. Ali r.a. ve en yaşlısı 30 yaşında olan gençlerden oluşuyordu.15 Temmuzu defedin gençliğimizin bu açıdan gözlerinden öpüyorum. Fettoş önemini bizden iyi bildiği için hayatı boyunca gençliğe yatırım yaptı hain adam. Vatan ve milletin en kıymetli en seçkin gençlerini ele geçirdi ve kullanarak bozuk para gibi de harcadı kendi kirli emelleri için.
Bundan sonraki 15 Temmuzlarda DİN ve DEĞERLERİMİZ için neler yaptık ve neler yapmamız lazım. Bu günkü konumuz o. Şimdilik tehlikeyi savuşturduk der yatarsak gelecek sene gene darbe yaparlar hiç şüpheniz olmasın. Tarihimizde Kut’ul Ammare zaferini kazanmıştık ama gerekli önlemleri almadık, gevşek davrandık ondan sonra Musul, Basra, Bağdat vd. bütün önemli şehirlerimizi kaybettik.Öyle olmasın. Aklımızı geliştirmez, fikrimizi büyütmez ve çoluk çocuğumuzu geleceğe göre uyanık, dostunu düşmanını bilen evlatlar olarak yetiştirmezsek Kut’ul Ammare ve sonrası gibi oluruz Allah korusun. Çocuklarımızın geleceği diyince sadece üniversite sınavından aldığı puan olarak görmeye devam edersek sonumuz pek parlak olmaz. Çocuklarımızın ahireti ne olacak dersek o zaman kazanırız. Dinini kaybeden dünyasını dünden kaybetmiştir unutmayalım. Biz gençken Koministler eğer siz hocalar gibi her köyde her mahallede adamımız olsa bir senede ülkenin tamamını Kominist yapardık derlerdi. 90 camide, her nahiyede, köyde ve mahallede varsınız kitabın emirlerine uygun hizmet ederseniz millet ve islam kazanır asla kaybetmeyiz. Ama ele verirseniz talkını, kendiniz yerseniz salkımı kimseye faydanız olmaz ve veballe günahla gidersiniz öte tarafa sorgusunun süalinin altından kalkamazsınız.
Sizin hareket tarzınız şöyle olmasın “Hocaefendinin birisi kürsüde vaaz ediyor ve diyor ki “Elinizde olanlardan fakir fukaraya verin, mesela üç-dört elbiseniz varsa birisi fukaranın hakkı zekat sadaka düşer” diyor vaazı kadınlar kısmından dinleyen hocanın hanımı eve gidiyor ve hocanın beş libasından birisini fukaraya veriyor ve hoca camiden gelince müfdeyi vermek istiyor! Bey müfde senin beş elbisen vardı birini senin vaazına uyarak fukaraya verdim diyince hocaefendi yahu o vaaz ben ele, cemaate verdim bize değil demiş ve ilmiyle amil olmadığını belli etmişti. Arkadaşlar ilmimizle amil olursak galip geliriz insanlara faydalı oluruz.
O gece diyanet işleri başkanı çıksa ve devlete karşı gelmeyin dese darbe bal gibi amacına ulaşırdı ve ülke millet telafi olmayacak zarar görürdü.Allah CC nasibimizi İslamdan, imandan kesmesin. FETTOŞ ve hain mankurtları bizden bilgili amma imandan İslamdan nasipleri yoktur, aradaki fark bu.” dedi.
DOÇ. Dr. MEHMET ÖCAL: ABD, İSRAİL VE VATİKAN DESTEKLİ NATO EKSENLİ BİR DARBEYDİ
Darbeyi kim yaptı, kimler yaptırdı, uluslararası boyutu nedir, Fettoş diyoruz ama arkasında kimler vardı diye soralım ve cevabını ona göre arayalım.Kesinlikle Hrıstıyan Batı eksenliydi. Vatikan, ABD ve İsrail destekli NATO merkezli bir hıyanetti.Soru ve cevabı bildik soru ve bildik cevap ama şunu sormamız lazım ya peki darbe başarılı olsaydı ne olacaktı. El cevap yeni bir suriye oluşurdu bölgemizde. Sözcü gazetesi; darbeden bir gün evvel 15.000 İngiliz askerinin Kıbrısa konuşlandığını yazdı. Güya darbe başarıya ulaşsa Türkiyede mülk alan ve sahillerimizde yaşayan 50.000 İngiliz vatandaşını koruyacaktı.Darbe girişimi bağımsız gelişen kendiliğinden veya halktan gelen istek ve arzularla spontane oluşan bir gerçeklik değildir kesinlikle. Kaos yaratıcıların yarattığı acımasız ve utanmazlık paçasından akan pis ve karanlık bir senaryoydu.Daha evvel Saddama oynanan oyunun benzeri bir senaryo veya senaryolardan oluşan bir durumdur.
Saddamı mağlup ettiren yani Saddamın fettoşu bir “KESNİ ZANİ” Vardı. Bütün ordu komutanları Irakın Fettoşu olan o adamın müridi idi. ABD işgali başlayınca tek mermi atmadan ülkeyi ABD ye teslim ettiler. Saddam Hüseyin hıyaneti anladığında iş işten çoktan geçmişti. Ama sn Erdoğan ve bizim hükümetimiz oyuna gelmediler çok şükür.ABD ve İsrail bölgede şehir devletleri kurmak ve rahat rahat sömürmek istiyor nihai amaç budur.Siz hocalar bu milletin çimentosusunuz sizlere ağır sorumluluklar düşüyor, bunun bilincinde ve o sorumluluğu taşıyacak seviyede görevlilersiniz Allah CC yardımcınız olsun.”dedi ve ayrıntılara girdi.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz