BÜYÜKŞEHİR SPORDA FARK YARATIYOR

BÜYÜKŞEHİR SPORDA FARK YARATIYOR

MELİKGAZİ’DE SULAMA SUYU KANALLARI İLE BEREKET VAR…

MELİKGAZİ’DE SULAMA SUYU KANALLARI İLE BEREKET VAR…

TANER YILDIZ KAYSERİ TİCARET BORSASI’NDA

TANER YILDIZ KAYSERİ TİCARET BORSASI’NDA

BAŞKAN ÇELİK HAL ESNAFI İLE

BAŞKAN ÇELİK HAL ESNAFI İLE

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN BİR NAMAZLIK SALTANAT

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN BİR NAMAZLIK SALTANAT

15 TEMMUZ’DA 15 ZİRVE’DE ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ İÇİN 15 DEMOKRASİ ATEŞ YANACAK
15 TEMMUZ’DA 15 ZİRVE’DE ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ İÇİN 15 DEMOKRASİ ATEŞ YANACAK

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından 15 Temmuz şehitlerini anmak amacıyla “15 Temmuz’da 15 Zirve’de 15 Demokrasi Ateşi” zirve tırmanışı düzenlenecek. Bu kapsamda Erciyes Dağı zirve tırmanışı 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Kayseri Dağcılık il temsilcisi Ahmet Duran ve Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF)Yönetim Kurulu üyesi Yusuf Hakan Özdemir tarafından organize edilecek olan Erciyes Dağı zirve tırmanışı […]

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından 15 Temmuz şehitlerini anmak amacıyla “15 Temmuz’da 15 Zirve’de 15 Demokrasi Ateşi” zirve tırmanışı düzenlenecek. Bu kapsamda Erciyes Dağı zirve tırmanışı 15 Temmuz 2017 Cumartesi günü gerçekleştirilecek.
Kayseri Dağcılık il temsilcisi Ahmet Duran ve Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF)Yönetim Kurulu üyesi Yusuf Hakan Özdemir tarafından organize edilecek olan Erciyes Dağı zirve tırmanışı hakkında bilgi veren Kayseri Dağcılık İl Temsilcisi Ahmet Duran yaptığı açıklamada “15 Temmuz’da tankların altına yatarak, bombalara göğüs gererek,hain darbe girişimine karşı demokrasiyi korumak için canlarını ortaya koymuş ve bu uğurda canlarını feda etmiş şehitlerimizi anmak için TDF öncülüğünde “15 Temmuz’da 15 Zirve’de 15 Demokrasi Ateşi”adıyla bir program hazırlandı.Bir demokrasi meşalesini de Erciyes’in zirvesinde yakmak için tırmanacağız. Zirvede saygı duruşu, İstiklal Marşı ve şehitlerimiz için dua edeceğiz.Bu seremoni doğudan batıya 15 Temmuz’da Süphan Dağı, Artos Dağı, Kaçkar Dağı, Erciyes Dağı, Hasan Dağı, Aladağlar Emler Zirvesi, Karacadağ, Düldül Dağı, Aydos Dağı, Bozdağ, Kızlar Sivrisi, Kazdağları, Uludağ, Ilgaz Dağı ve Istranca Dağının zirvesindeSaat: 10.00’da aynı anda yapılacak. Zirve tırmanışına yaklaşık50 dağcı katılacak.Teknik bir tırmanış olacak.Faaliyete 14 Temmuz 2017 günü saat: 15.30’da SütdonduranYaylası’nda kampın kurulmasıyla başlayacağız.Etkinliğimize verdiği desteklerden dolayı Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici ‘ye teşekkür ederiz.Kazasız bir faaliyet olmasını temenni ediyor, tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.
Program
14 Temmuz 2017 Cuma
12:00 – Hacılar dağcılık spor kulübünde(HADAK) toplanma ve yoklamanın alınması
14.00 – Hacılar dan araçla Sütdonduran yaylasına hareket (Yaklaşık 1 saat)
15:30 –Sütdonduran dağ evine varış ve kampın kurulması
Kampın kurulması ve rota hakkında teknik toplantı. Serbest zaman dinlenme

15 Temmuz 2017 Cumartesi
04.00 – Zirveye hareket (Yaklaşık 7 saat)
10.00 – Zirvede anma programı
16.00 – Hacılar’a dönüş (Spor Servisi)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz