HACI MEHMET ÇARŞIBAŞI, HAKK’A YÜRÜDÜ

HACI MEHMET ÇARŞIBAŞI, HAKK’A YÜRÜDÜ

ÖNEMLİ OLAN İNSANA YATIRIM

ÖNEMLİ OLAN İNSANA YATIRIM

TALAS’TA ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

TALAS’TA ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

GEVHER NESİBE SULTAN TİYATRO SAHNESİNDE

GEVHER NESİBE SULTAN TİYATRO SAHNESİNDE

ÇOCUK HASTANESİNDE 23 NİSAN COŞKUSU

ÇOCUK HASTANESİNDE 23 NİSAN COŞKUSU

15 TEMMUZDA BÜNYAN’DA MEYDANLAR YİNE DOLDU
15 TEMMUZDA BÜNYAN’DA MEYDANLAR YİNE DOLDU

Hain darbe girişiminin yıl dönümünde “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü”‘ programları kapsamında Bünyan’da düzenlenen etkinlikler köprü mevkinden düzenlenen yürüyüş ile başladı. Slogan ve marşlar eşliğinde başlayan yürüyüşe Bünyan Kaymakamı Ömer Şahin, Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Eren Taşan, Cumhuriyet Savcıları Seçkin Gökçe ve Emirhan Mısırlı,AK Parti Bünyan İlçe […]

Hain darbe girişiminin yıl dönümünde “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü”‘ programları kapsamında Bünyan’da düzenlenen etkinlikler köprü mevkinden düzenlenen yürüyüş ile başladı.
Slogan ve marşlar eşliğinde başlayan yürüyüşe Bünyan Kaymakamı Ömer Şahin, Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Eren Taşan, Cumhuriyet Savcıları Seçkin Gökçe ve Emirhan Mısırlı,AK Parti Bünyan İlçe Başkanı Savaş Gökçe, ,daire amirleri, şehit aileleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.Vatandaşlar yürüyüşe bayraklarla süslenmiş araçlar ve atlı kortejler oluşturarak eşlik etti. Yürüyüş Salıpazarı meydanında hazırlanan tören alanına kadar sürdü.
Bünyan’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinde dayanışma ve coşku hâkimdi. Vatandaşlar akşam saatlerinden itibaren meydana akın etti. Bünyan Belediyesi tarafından hazırlanan alanda etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Kur’an-ı kerim tilaveti sonrası etkinlikler dev ekrandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İstanbul’da yaptığı konuşmanın izletilmesi, 15 Temmuz belgeselleri, şiir dinletileri ve dualar ile devam etti.
15 Temmuz gecesi Gölbaşı Özel Harekat daire başkanlığında şehit düşen Cennet Yiğit’in babası Yahya Yiğit yaptığı konuşmayla herkesi duygulandırdı. Yiğit;” Kızım u al bayrak uğruna, bu hilal uğruna şehit oldu. Değil bir evladım bin evladım olsa bu vatana feda olsun” diye konuştu.
Törende konuşan Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu 15 Temmuz şehitlerine rahmet dileyerek,” Ülkemiz ve demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçen, Şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri müessesi içine yuvalanmış namert Fetö’cü teröristlerce 15 Temmuz’daki kalkışmanın birinci yılında dimdik ayaktayız. Millet olarak ülkemizde ameliyat yapmak isteyen tüm hainlere, kirli ellere gereken cevabı verdik, vermeye devam ediyoruz. O gün olduğu gibi bugünde meydanları doldurdunuz hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Milletin desteği ve duası oldukça hiç kimse vatanımıza ve milletimize gölge düşüremez. Meydanlara sahip çıkan tüm hemşehrilerimize ve Türk milletine bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.
Bünyan Kaymakamı Ömer Şahin de şehitlere rahmet dileyerek başladığı konuşmasında 15 Temmuz gecesi Türk milletinin tüm dünyaya vatan sevgisini ve ferasetini gösterdiğine dikkat çekti. Kaymakam Şahin meydanları dolduran vatandaşlara teşekkür etti.
Gece boyu etkinlikler marşlar, şiir, dua ve okunan Kur’an-ı Kerim’lerle devam ederken dev ekrandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da yaptığı konuşma izletildi, sabah namazı öncesi vatandaşlara Bünyan Belediyesi tarafından çorba ikram edildi. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz