Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

2 YAŞINDAKİ MUSTAFA’NIN YÜRÜYEBİLMESİ İÇİN 22 BİN TL GEREKİYOR 

Bu haber 22 Şubat 2019 - 11:14 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.
2 YAŞINDAKİ MUSTAFA’NIN YÜRÜYEBİLMESİ İÇİN 22 BİN TL GEREKİYOR 

Suriye’den gelerek, 6 yıl önce Kayseri’ye yerleşen Şeyhömer ailesinin 2 yaşındaki oğulları Mustafa, hastalıklarla mücadele ediyor. Küçük çocuğun ailesi ilk ameliyatı için gereken 22 bin TL’yi bulmak için uzanacak yardım elini bekliyor.
Kayseri’nin Kocasinan ilçesine bağlı Yeşil Mahalle’de ikamet eden Suriye uyruklu Ahmet ve Emira çiftinin 2 yıl önce dünyaya gelen çocukları Mustafa, doğuştan kronik kemik hastalıklarıyla mücadele ediyor. Küçük Mustafa’nın tedavi olabilmesi için bir dizi ameliyat geçirmesi gerekiyor. Bu ameliyatların ise maddi kısmı aile tarafından karşılanamayacak kadar fazla. Bu ameliyatlar gerçekleşmez ise Mustafa yürüyemeyecek.
Baba Ahmet Şeyhömer, hayırseverlere seslenerek gerekli 22 bin TL’nin bulunması için yardım istedi. Hastalığın doğuştan olduğunu belirten baba Şeyhömer, “Doktorlar, düzelir diyor ama para istiyorlar. Yürüyemiyor çünkü ayağında cihaz var. Yürüyebilmesi için ameliyat gerekiyor, onun için de çok para istiyorlar. Ben bir iki doktora götürdüm, birisi 100 bin TL istedi. Daha sonra başka bir doktor buldum. Bu doktor ise 22 bin TL istedi. Para toplanırsa yaptıracağım yoksa Allah büyük. Doktor bunu ilk söylediğinde, ‘Allah var’ dedim öyle bekliyorum. Çocuğumuzun yürüyebilmesi için 22 bin TL’ye ihtiyacımız var. Yardımınız olursa, Allah razı olsun derim. Çok zorlanıyor çocuk, biz de onu gezdiriyoruz” dedi. (İHA)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA