Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
İHSAN GÖRÜCÜ

20 SENEDİR MAĞLUBİYETİ OYNAYANLARIN ŞIMARIKLIĞI GÜLDÜRÜYOR

Bu haber 25 Haziran 2019 - 11:57 'de eklendi ve 99 kez görüntülendi.
20 SENEDİR MAĞLUBİYETİ OYNAYANLARIN ŞIMARIKLIĞI GÜLDÜRÜYOR

Cenab ı Allah gökten sofra indiriyordu İsrailoğullarına, dediler ki biz bunları yemekten bıktık artık canımız bıldırcın eti, keklik eti vs. yemek istemiyor, soğan samırsak gibi değişik şeyler yemek istiyoruz demişler ve kudret helvasını ve diğer ilahi nimetleri tepmişlerdi. Kuran ı Kerimde “İhbituu misran… Şehire ininiz vd” diye başlayan ayet ve devamında bu nankörlük ve şımarlık çok güzel tasvir ediliyor. Malum K.Kerimin üçte bir iman (Kul Hüvellahü ehad…) üçte biri yukarıdaki gibi ibretlik tarihi hikayeler ve son üçte biridi günlük hayatla ilgili muamelat ( Fıkıh, hukuk) dan oluşmaktadır. Bu seçim esnasında ve sonrasındaki sosyolojik, psikolojik gözlemlerim bizi insanımızın bir kısmının beni israili geçtiği kanısı oluşturdu bende. Evet, Sn Erdoğan’ın hataları yok mu? Var. Eksikleri yok mu? Var. Özeleştiri yapıyor mu? Evet yapıyor. Seçim kaybetmemesine rağmen sürekli revizyona gidiyor mu? Gidiyor evet. Herkesten az yatıp herkesten çok koşturuyor mu? şüphesiz Kesin. Hangi projesi yararsız? Diye soruyorum ! Cevap, hiçbiri dediğinizi duyar gibiyim. Hangi icraatinden seven veya sevmeyen faydalanmıyor? Kimse, öyle ayrım olur mu diyorsunuz. Şahsına ve ailesine yapılan ithamlara karşı hukuki yollardan başka bir yola başvurdu mu? Hayır asla. Külliye benim babmın malı mı dedi? Hayır. Ben sizin babanızım mı dedi? Hayır. Yaptıkları yapmadıklarından çok daha fazla mı? Şüphesiz. Artık bu kadar yeter dediğini duydunuz mu? Hayır. Hiç dış söylemleri halkın isteklerinin önüne koydu mu? Asla. Tarihin etrafı en fazla hayinle çevrelenmiş siyasetçisi mi? Şüpheniz olmasın. Sağcının da, solcunun da, milliyetçisinin de, sosyalistinin de, kemalistinin de, Türkün de Kürdün de, aydının da, şarkıcının da, sanatçının da, siyasetçinin de, din adamının da, askerin de, eğitimcinin de, adamının da soytarısının da orjinalini elekten geçirir gibi bütün kirli çamaşırlarıyla meydana çıkardı mı? Çıkardı ve kırk yıldır PKK nın belini kırdık numarasını deşifre etti. PKK ya operasyon yapılacağında devletin sırlarını uçuranları 150 şer defa müebbed hapse mahkum etti.

PKK’YA ETEK GİYDİRENLE, PKK’YLA İTTİFAK YAPAN BİR OLUR MU AZİZ MİLLET

Sormaya devam ediyorum ! PKK’ya etek giydirdi mi? Amenna giydirdi ve kazdığı hendeklere gömdü kazıcıları. Kainatın imam kılıklı sahtekarının kainat papazı olduğunu gösterdi mi? He Gösterdi, gösterdi değil mi? Tefeci, soyguncu acımasız en büyük küresel soyguncu IMF’yi kovdu mu? Kovmadı diyemiyorsunuz, zira kovdu. Avrupa’nın merkezinde Kuran okuttu mu Okuttu çeşitli vesilelerle hem de defaten. Mehter Marşıyla birçok avrupa ülkesinde açılışlar yaptı mı? Yaptı. İçeri dışarı demeden, Terörün olduğu her yerde kan kusturdu mu mağaralarını başlarına geçirdi mi? Hem içerde hem dışarıda sınırlarımızın dışındakilerle beraber inlerine gömdü…. Alan elden veren ele geçtik mi? Geçtik. Dünya 5’ten büyüktür dedi mi? Dedi. Bize yaptırım yapan Abd, Rusya gibi kağıt üstündekı en güçlü devletlere ayni şekilde karşılık verdi mi? Verdi. Külliyede alkollü resepsiyonlar yerine kendi halkını kucakladı mı? Kucakladı. Yaptığı hangi iş, herhangi bir heykel gibi anlamsız ve gereksiz? Hiç biri. Hastanelerin, üniversitelerin, yolların, kamu alanlarının, sanayinin, eğitimin vs.. sayısı ve kalitesi arttı mı? Arttı.Vs…vs… Peki tüm bunları Erdoğan ben mi yaptım dedi? Hayır…

HEDEF KOYUYOR! HALA İŞİMİZ ÇOK DİYOR

“Biz yaptık ama, halâ çok işimiz var, halâ yolumuz uzun, hedeflerimizden şaşmayacağız” diyor. Hedef üstüne hedef koyuyor. Başörtülü Bakan Hakim Savcı Öğretmen Memur vs. bunlar yetmezmi İmam Hatipler Kur’an Kursları Osmanlıca kursları vs. Cuma vakti için Kanun çıkartığı için rahatça Cuma Namazına gitmiyormuyuz Tekrar ediyoruz bizim de eksiklerimiz var Erdoğan’nın da… Ama doğrusu yanlışından fazla ise; kendine dahi hayrı dokunmayaların ağzına düşmüş ise, kimse de kusura bakmasın biz bu ADAMI o dış güçlerin nefsine kurban edemeyiz. Ne Erdoğan beni tanır, ne de biz şahsını bizzat. Ben ve benim gibi sıradan halk; “Ayinesi işidir kişinin, lafa bakılmaz” der, günlük hayata devam ederiz.

ÇOK İYİ BİLİYORUZ Kİ NANKÖR NANKÖRDÜR !

Ey fanatikler, Ey doğmatikler ve dahi Ey nankör herifler ! Biliyoruz ki; musluklarınızdan sütü, sıcağınızdan gölgeyi, sofranızdan eti, kahvaltınızdan balı, altınızdan arabayı, cüzdanınızdan şişikliği eksik etmese de; siz bu adamı sevmeyeceksiniz…Eee… bizler de sizlerin egolarını tatmin edecek diye Erdoğan’ı yalnız bırakacak değiliz… Evet, durmak yok millet ve din davasında “Rabbüna rabbüssemaati velard …diyoruz. Ashab ı kehf ölüm kesin derecesideyken ( Rabbimiz yerlerin ve göklerin rabbi olan yüce Allahdır) diyerek rest çekerek katil hükümdarın önünde boyun eğmemişlerdi. Evet beşeri kusurlarını bilerek, millete hizmet yolunda olduğu sürece uzun adamı sevecek, dualarımızla ve fikirlerimizle yanında olacağız inşaallah. Akrabalarının, partideki fırsatçıların haltlarını da görmemezlikten gelmeden yüzlerine vuracağız biiznillah. Durmak yola devam azizi millet. Uhud zaferinden sonra şımaran Müslümanlara Allah CC Uhud Gazvesinde mağlubiyetler uyarıda bulunmuştu. Bu dava böyledir. Kıyamete kadar konjöktürün gerektirdiği şekilde aralıksız sürecektir. Yaşasın ümit, kahrolsun atalet ve yeis.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER