BAŞKAN CABBAR HASTA VE YAŞLI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN CABBAR HASTA VE YAŞLI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ÇELİK’İN ÖNEM VERDİĞİ YOL

BAŞKAN ÇELİK’İN ÖNEM VERDİĞİ YOL

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

SPOR A.Ş.’NİN ŞAMPİYONU

SPOR A.Ş.’NİN ŞAMPİYONU

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN DOST DOST DİYE

MUAMMER YILMAZ’IN KALEMİNDEN DOST DOST DİYE

2017 YILI ŞİİR AKŞAMI SON GÜNÜNDE FAKLI GÜN YAŞANDI
2017 YILI ŞİİR AKŞAMI SON GÜNÜNDE FAKLI  GÜN YAŞANDI

Uzun zamandır devam eden Geleneksel Yoğunburç Cuma şiir akşamlarında 2017 yılı son haftasında farklı saatler yaşandı. Senin son haftasında şiir gecesi edebiyatçılar ve davetlerle doldu taştı. 2016 – 2017 yılı dokuz ay içinde şairler yazarlar yüz eserin üzerinde kitaplarını imzaladılar. Yazarlar kitapları hakkında söyleşi yaptılar. Avrupa dan gelen şairler Kayserili şairleriyle hasret giderip şiirlerini söylediler. […]

Uzun zamandır devam eden Geleneksel Yoğunburç Cuma şiir akşamlarında 2017 yılı son haftasında farklı saatler yaşandı. Senin son haftasında şiir gecesi edebiyatçılar ve davetlerle doldu taştı.
2016 – 2017 yılı dokuz ay içinde şairler yazarlar yüz eserin üzerinde kitaplarını imzaladılar. Yazarlar kitapları hakkında söyleşi yaptılar. Avrupa dan gelen şairler Kayserili şairleriyle hasret giderip şiirlerini söylediler. 2017 Eylül ayı başlamasıyla yine şairler Yoğunburç buluşup geleneksel Cuma şiir günlerine katıldılar. 2017 son haftasında geleneksel yoğunburç şiir akşamlarında şiirler okundu Aşık Mahrumi ve Aşık çapanoğlu atışma yaptılar. Aşıklar aşıkılık geleneğinden örnekler verdiler.
Şairlerin ve yazarların toplandığı şiirlerin ve Türkülerin söylendiği aşıkların atıştığı Büyükşehir belediyesi Yoğunburç şiir akşamlarında sürprizlere tanık oldu. King boks Avrupa Şampiyonu birincilik kupasını alan Rüveyde Demir, Üniversite öğrencisi ablası eda Demir şiirini dinlemek için Yoğunburça geldi. Şiir gecesinin sunumu yapan Asuman Yiğitoğlu şampiyon Rüveyde Demir’i sahneye çağırarak şampiyonluğunu kutladı. Kısa olarak yaptıkları spordan ve çalışmalarından aldıkları kupadan bahis eden Rüveyde Demir,” babam annem ve kardeşimin ablamın Yoğunburç şiir gecesine geleceklerini biliyordum okuldan çıktım bende geldim çünkü ablam şiir okuyacaktı. Burası farklı bir yer yeni yılın bütün insanlığa mutluluk getirmesini istiyorum. Sahnede konuşmak ve şairlerin karşısında şiir okumanın zor olduğunu şimdi anladım dedi.
Eylül ayında başlayan Cuma şiir akşamları dört ayı içinde haftanın son gününde yorgunluğunu stresini atmak için şiir gecesine farklı gün yaşamak için gelen vatandaşlar dinlenen şiirleri coşkuyla alkışladılar. Aşık Çapanoğlundan dinledikleri Anadolu gönül iklimi anlatan sevda türkülerini dinleyip içten Samim duygularla beğenerek dinlediler.
Bazen doğum günü kutlandı bazen de teşekkür belgesi takdir teşekkür plaket verildi. Şairlerin adına bestelenen şiirler türkü şarkı formatında okundu.
2017 yılın ikinci haftasında şiir akşamlarında görev yapan şair Şeyhmus Çicek’e teşekkür plaketini KAYSADER başkanı Mustafa Ferit Yıldız verirken Kültür Sanat Çıngı Dergisine katkısından dolayı iş adamı Ali Karademire ödülü Dr. İsmail Gökşen vermişti.
Şiir gecesinde Dadaloğlu, Aşık Seyrani, Molulu Revai ve Erkiletli aşık hasan şiirlerinden örnek verildi.
ŞİİR AKŞAMIN ÜÇÜN HAFTASINA DAMGASINI VURAN “MERCAN” İSİMLİ İLK ROMAN OLMUŞTU.
“Mercan” isimli ilk roman kitabı yazarı Gülderen Çetin,” Bu kitap, bizzat benim şahit olarak yaşadığım bir çoğununa parça parça da olsa canlı şahit olduğum asla unutmayacağım bende çok derin izler bırakan önemli anıları toparlayarak bu romanı yazdım. Ben evli üç çocuk annesi ev hanımıyım çocukluğumdan beri okumaya çok düşkünüm, beni yakından tanıyanlar bilir. Benim en değerli hazinem kitaplardır. Küçükken gelirimiz kısıtlı iken yolda gazete bulur çamuru siler okurdum. Bilgiye hiç doymadım insan okudukça daha derin bilgilere sahip olmayı istiyor önünüzdeki engeller okudukça kalkıyor, çünkü okumak yazmak kadar beni hiç bir şey mutlu etmedi. Bende bıkmadan usanmadan okuduğum yazdığım sizlerin beğenisine sunduğum bu kitabı beğenirseniz ömür boyu tüm sevenlerime ölümsüz kalıcı bir hatıra olarak kabul ederseniz mutluluk duyarım tabii ki bilinir ki takdir okuyucularımındır.”demişti.
2017 yılı Yoğunburç şiir akşamlarını kültür sanat en güzel saatleriyle kapanmış oldu.
Mustafa Ferit Yıldız, Şeyhmus Çiçek, Dr. İsmail Gökşen, Halit Garan, İbrahim Halil Mantıoğlu, Beyza Betül Dal, İsmail Çelik, Halit Doğan, Gökhan Duman, Suat Çetin, Gülderen Çetin,Müşeref Öztürk, Aysel Büyükbaş, Derya Büyükbaş, Erol Teke,Halit Belgeli, Hamza Eroğlu, Yavuz Özdemir, Yusuf Doğdu, Osman Keser, Sevim Balkaya, Fethana Gülbaz, Ferhat Arslan, İlhan Şahan, Mustafa Acar, Köksal Akçalı, Ozan Büryani, Leyla Ünlü, Aynur Kaya, Mustafa İpek,Kadir Acı, Ercan Özdemir, Ozan Poyraz, Beyza Betül Dal, Fetahna Gülbeyaz,Avşar Ozan, Ali Karamustafa Oğlu, Gökhan Duman, Emişe Altun, Turan İnal, Nuh Mehmet Alemdar ve İsmail Çelik gibi çok sayıda şairler katılmıştı. YÜKSEL KALKAN

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz