Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

2019 YILINDA MELİKGAZİ BELEDİYESİNDE  “ELEKTRİKLİ ÇÖP TOPLAMA ARAÇLARI”

Bu haber 18 Eylül 2018 - 12:02 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi.
2019 YILINDA MELİKGAZİ BELEDİYESİNDE  “ELEKTRİKLİ ÇÖP TOPLAMA ARAÇLARI”

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak karbondioksit üretmeyen, küresel ısınmaya karşı ve çevre ile doğayı koruyan elektrikli çöp toplama kamyonları satın alınacağını bildirdi.

Çevre ve Doğa dostu bir belediye olarak elektrik ile çalışan doğa dostu bir hizmet aracı satın alacaklarını ve bir ilke imza atacaklarını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, şimdi de temizlik hizmetleri çöp toplama çalışmasında kullanılmak üzere hidrolik sıkıştırmalı elektrikli çöp toplama kamyonunu Melikgazi’ye kazandıracaklarını belirtti.

Evsel atıkların toplanılmasında kullanılacak elektrikli çöp toplama kamyonunda, ayrıca akü ile çalışan özel yapımın dinamoyla aküyü şarj edebildiğini kaydeden Başkan Memduh Büyükkılıç, şunları söyledi: “Çevre ve doğa dostu, halk ve çevre sağlına önem veren bir belediye olarak birinci önceliğimiz en kısa sürede evsel atıkların sessizce toplanılmasıdır. İkinci ilkemiz ise bunu gerçekleştirirken doğaya zarar vermeden yapmaktır. Bu amaç ile havayı kirletmeyen, gürültü yapmayan bir sistem ile bu çalışmayı yerine getirmek için çalışıyoruz. Bu kapsamında elektrik ile çalışan sessiz ve ekonomik elektrikli çöp toplama araçları almak için çalışma başlattık. Şu anda ilk etapta 5 adet alıp ilçemize kazandıracağız”

Elektrikli çöp toplama araçlarının özellikle pilot bölge olarak seçilen çarşı ve alış veriş merkezlerinin yoğun olduğu semtlerde kullanacaklarını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, çevre dostu belediyenin çevre ve doğa dostu araçlarla çalışmasının son derece normal olduğunu sözlerine ekledi. (Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER