SÜPER LİG KULÜPLERİNE ‘VAR’ EĞİTİMİ VERİLİYOR

SÜPER LİG KULÜPLERİNE ‘VAR’ EĞİTİMİ VERİLİYOR

MELİKGAZİ’DE ÖNCELİK; SERİ, GÜVENLİ VE AKIŞKAN ULAŞIM

MELİKGAZİ’DE ÖNCELİK; SERİ, GÜVENLİ VE AKIŞKAN ULAŞIM

PALANCIOĞLU YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

PALANCIOĞLU YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

ANILARLA YOLCULUK

ANILARLA YOLCULUK

İÇ ÇAMAŞIRINDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANAN ZEHİR TACİRİNE 8 YIL 4 AY HAPİS

İÇ ÇAMAŞIRINDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANAN ZEHİR TACİRİNE 8 YIL 4 AY HAPİS

% 50 ÜZERİNE…
  • EMRAHBEKÇİ
    • EMRAH BEKÇİ
    • EBEKCi@kayserihakimiyet2000.com
    • 4 Haziran 2018 - 14:29:35

24 Haziran seçimlerine doğru zaman ilerlerken, siyasi partiler millet vekili adaylarını açıkladılar. Dikkat çekici husus ise AKP’nin 15 Temmuz öncesi Sayın Cumhurbaşkanı ile ‘’Kandırıldık!’’ dediği millet vekillerinin çoğunluğunun; millet vekili listesinde yer alması.
Yani anlayacağınız; AKP, 15 Temmuz öncesi çoğunluğu kandırılan ve aralarında eski bakanlarında olduğu, -bir daha kandırılmalarını istemeyiz ama- her an kandırılma şüphesi taşıyıp, devletin kadrolarını ‘FETÖ’ örgütünün elamanlarıyla dolduran, mesai harcayan, sonradan da; Sayın Cumhurbaşkanımız gibi bizi de kandırdılar… diye, demeçler veren adayların ilk sıralarda olduğu bir liste yayınladı.
Listedeki isimlerin herhangi birini kopyalayıp ‘’Google’’ arama motoruna ‘’…. FETÖ İddiası…’’ diye yazsanız, halkımızın yarısının yandaş, yarısının da özgür basın dediği yayın organlarında soruşturmadan tutunda, boy boy ‘’FETÖ’’ seviciliği twitter’inden, ya da sanık ifadelerinden bahseden birçok haberle karşılaşacaksınız.
‘’FETÖ’’ ile kararlı mücadele edileceğinin altını çizen AKP, ismi her ne şekilde olur ise olsun ‘’FETÖ’’ ile anılan isimleri neden ilk sıralardan aday olarak göstermiştir?
Bir vatandaş olarak akla gelen cevap; acaba yine kandırılma yolunda devam mı ediyorlar? Sorusu aklı kurcalayan ilk sıradaki şüphe olarak dikkat çekmekte. İkinci husus ise bu sever oy vereni kandırma çabası akla gelmekte. Malum her zaman devlet kandırılmaz ya; vatandaş da devleti yönetenler tarafından kandırıla bilir. Bu konuyu yabancı ve yerli kaynaklardan birçok yazardan öğrene biliriz.
Hatta fazla öteye gitmeye hiç gerek yok; Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Gençliğe Hitabesinde; ‘’…Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.’’ Sözlerindeki ‘gaflet ‘(Gaflet: Sözlükte “önemsememek, kasıtlı veya kasıtsız terk etmek, farkına varmamak, kayıtsız kalmak, ihmal etmek, boş bulunmak ve aldanmak; dalgınlık, yanılgı ve dikkatsizlik” anlamlarına gelir.)haline tekrar düşerler mi? Sorusu en fazla vatandaşın kulağına küpe olması gereken ve aklını kurcalayan bir sorudur.
AKP, 24 Haziran seçimlerine % 50 Statükoyu koruyarak girmeye karar vermiş olup, seçim sonucunda eğer iktidar olur ise halk arasında ki lisanla; aynı tas, aynı hamam, beraber yürüyüp, ıslanarak devam edecekler.
Yaklaşan seçimlerde üzücü olan şu ki; 16 sene iktidarda olan bir parti olan AKP, futbol takımlarının alt yapısında olduğu gibi kendi alt yapısını henüz tamamlayamamış. Bundan dolayı halen meclis içinde görev yapan vekilleri ve kabinedeki eski-yeni bakanlarını çoğunlukla tekrardan aday göstererek seçimi kazanmayı hedeflemektedir.
Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘’Metal Yorgunluğu’’ sözü, %50’ye yakın aday gösterdiği vekil-bakan arkadaşlarında olmamışa benziyor. Veya bu mevcut kadro ile siyaseten farklı hesapların peşinde koşmayı hedefliyor.
***
AKP’si, 24 Haziran seçimlerinde kamuya açıkladığı listesinde yer alan adaylarıyla, hayal ettikleri ve öngördükleri hedefi yakalamaları çok güç olacağına inananlardanım. Çünkü; her yenilik, mutlak suretle yeni personel, yeni araç gereçle mümkündür. Sıfır kilometre bir otomobilin motor kaputu altında 16 yıllık bir motorun bulunması, 20 senelik Nasreddin Hoca’nın eşeğinin kuaförden perma yaptırıp çıkması misalidir.
Türkiye’de 24 Haziran’da yapılacak seçimlere yukarıda belirtmiş olduğum pencereden bakacak olan muhalif diğer partiler-ki bakacaklardır-seçim zamanına kadar kendilerine büyük oranda oy devşirmelerine neden olacaktır.
Türkiye ‘kader çizgisinin’ son virajına doğru ilerlerken, sokakta, köyde, okulda, mahallede kıt kanaat geçinen vatandaş, mevcut hükümetten ‘Uluslararası’ alanda devletimizin yapmış olduğu açılım, destek, toplantılarını ‘’-İyi güzel de kardeşim, benim soframa ne bereket sağlayacak bu yaptıklarınız…’’şeklinde içsel ses ile dillendirip; sokağa her çıktığında yaşam mücadelesi içinde çevresinden geçen son model arabaları gözleyip, cebinde olmayan parayla; hükümetin düşürdüğü konut faizi ile parası olana büyük kolaylık sağladığı yeni dairelerin başkaları tarafından nasıl satın alındığını izlemekte.
Kısacası dostlar; Türkiye’yi yönetmek çok zor…
Yönetenlerin çoğunluğunun; 15 Temmuz’da, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesinde ki ‘gaflete’ düşenlerden olduğu, 2018 Haziran’da ise bu ‘gafillerden’ %50’sinin tekrar ilk sıralardan aday olduğunu düşününce; ‘’Allah’ım sen İslam’ın bayraktarı bu yüce Türk Milletini koru!’’ duasından başka sığınacak dalımız kalmamakta.
Rabbim ne eyler ne eylerse güzel eyler! Diyerek, 24 Haziran sonrası çıkacak olan sonuçla, umarım ülkemiz her türlü İslam’ı kendine kılıf edinmiş iblis varı yapılardan kurtulup, huzurun daim olduğu, yoksulluğun son bulduğu, İslam’ın siyasete enstrüman olarak kullanılmadığı, siyaseti tüccarların değil siyaset bilimcilerin yaptığı, gelecek nesillerin yetiştiği uygarlık yolunda ilerleyen bir ülke konumunda hızla yürür…
Rabbim Türkiye’yi korusun ve her daim yanında olsun!

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz