Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ’NDEN ULUSLARARASI BAŞARI 

Bu haber 04 Nisan 2019 - 11:08 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.
ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ’NDEN ULUSLARARASI BAŞARI 

AGÜ, Dünya Üniversiteleri arasında en üst sıralarda yer aldı.
Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ), uluslararası bir başarı elde ederek, dünya üniversiteleri arasında en üst sıralarda yer aldı.
Uluslararası Yükseköğretim Derecelendirme Kuruluşu Times Higher Education’ın Üniversitelerin toplumsal etkisini ölçen dünya sıralaması açıklandı.
Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri göz önüne alınarak yapılan sıralamada AGÜ dünya üniversiteleri listesinde genel kategoride aldığı toplam puanla ilk 100 üniversitenin hemen ardından 101-200 aralığında ve bu kategorinin en üst sıralarında listelendi. AGÜ, aynı zamanda ilk 200 içinde yer alan en genç üniversite oldu.
Toplumsal Etki hedefini yenilikçi üniversite tasarımının en önemli unsuru olarak tanımlayan AGÜ, “Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları” alt kategorisinde yapılan sıralamada ise büyük bir başarıya imza atarak bütün dünya üniversiteleri arasında 4. oldu.
AGÜ’nün başarı gösterdiği diğer kategoriler ise İklim (32.sıra) ve Eşitsizliklerin Azaltılması (58.sıra) olarak listelendi.
Times Higher Education listesinde üst sıralarda yer alan diğer Türk Üniversiteleri ise Özyeğin Üniversitesi (72.sıra), Hacettepe Üniversitesi (87.sıra) ve Koç Üniversitesi (92.sıra) oldu. Ankara Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi ise 101-200 kategorisinde yer aldı.
Toplam 11 alt kategoride yapılan değerlendirmede AGÜ Nitelikli Eğitim de dahil olmak üzere 4 farklı kategoride Türkiye üniversiteleri arasında en yüksek puanı elde etti. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA