Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
İBRAHİM PEKBAY

ABİ… YAZSANA…

Bu haber 06 Mart 2019 - 14:31 'de eklendi ve 646 kez görüntülendi.
ABİ… YAZSANA…

Geçmiş karşıma, laf yetiştiriyor bana…

“Abi… Yazsana…”

Bizim yaptığımız iş ne, yazıyoruz ya…

“Abi… Her gün yaz…”

La oğlum kafa mı buluyon benimle? Her gün gündemin içinde bir konu bulup da yazıyoruz, ayrıca her gün yazacağız ve gazeteye yetiştireceğiz diye canımız çıkıyor…

Arada bir-iki tekledik ya…

Gündem belli, yerel seçimleri, genel seçim havası ve kavga ortamında geçirmek ve bundan da olabildiğince oy kapmaya çalışmak.

Milleti bir birine düşman etmek, hadi düşman demeyelim de kamplara ayırmak marifetmiş gibi, meydanlarda birbirlerine akıl almaz suçlamalar, iftiralar, hakaretler.

Yapılan konuşmalar, ne insanlığa sığar ne de inançlarımıza uyar.

Bakınız bir örnek…

Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, seçim propagandası için yaptığı konuşmada, geleceğini karattı.

Değer miydi?

“Allah sizden emaneti ehline vermenizi emrediyor, bu emir hepimiz için geçerli, sadece yöneticiler için değil, herkes için, halk için de geçerlidir.

Halk emaneti nasıl verir, halk sandığın başına gider, oyunu atar ve emanetini verir.

Allah size bir emanet veriyorsa, illaki bunun hesabını soracak demektir. Vicdan rahatlığıyla size diyorum ki, yarın inşallah mahşerde Allah’ın karşısına çıktığınız zaman, Allah o emaneti bize verdiğinizde dolayı, size inşallah hiçbir hesap sormayacak.”

Kuran’da “İşi ehline verin” bölümünü siyasi çıkar uğruma kullanırken, tamamını vermeyi sakıncalı buluyor olmalı ki, sadece bu kısmından söz ediyor.

Sözünü ettiği, Nisa Suresi 58. Ayet aynen şöyledir: Şu bir gerçek ki, Allah size emanetleri, onlara ehil olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emrediyor. Allah size bu şekilde ne güzel öğüt veriyor. Allah Semî’dir, çok iyi duyar; Basîr’dir, çok iyi görür.”

Sadece “Emanetleri”, yani kendisi adına yerelde 5 yıl yönetim yapacak kişiye vermeyi emrederken, aynı zamanda ve aynı kişiye “…insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi…” de emretmektedir.

Meydanlarda, 17 senedir iktidar olarak kendi hatalarını başkalarının üzerine yıkmaya çalışmak…

Bak, Nisa Suresi 112. Ayet ne diyor, çok açık: “Kim bir hata işler veya bir günah kazanır da sonra onu bir suçsuzun üzerine atarsa, şüphesiz iftira etmiş, apaçık bir günah yüklenmiş olur.”

Dünkü yazımda, EYT’lilerden (Emeklilikte Yaşa Yakılanlar) söz etik. 17 seneden beri iktidardasınız, onların haklarını verdiğinizden emin misiniz.

Hani her konuyu getirip bir ayete bağlıyorsunuz ya…

Bakın o zaman bir ayet daha vereyim size, eğer ibret alacak, aklınızı kullanacak iseniz.

Şuarâ Suresi 183. Ayet: “İnsanların mallarını ve haklarını eksiltmeyin. Yeryüzünde bozgunculuk yaparak karışıklık çıkarmayın.”

Anladınız mı?

Ayette “…eksiltmeyin…” diyor.

Neyi?

“…haklarını…” eksiltmeyeceksin. Hem  eksiltiyor, sonra da hiç oralı bile olmuyorsunuz.

Öncelikle millete sesleniyorum…

Eyyyy insanlar… 31 Mart günü sandığa giderken, geleceğinizi karartmak istemiyorsanız, geçmiş 17 yılda ülkenin geldiği durumun muhasebesini yapın, Nisa Suresi 58. Ayete uygun davranın…

17 yıldan bu yana iktidar olarak yapılanlar ortada…

Denenmişi “Bir daha deneyelim” diyerek yola devam etmek apaçık “Ahmaklık, aptallık, akılsızlıktır, aymazlıktır” ki, Allah bizlere korusun…

Buradan bir kez daha EYT topluluğunu uyarıyorum. Geleceğiniz, kendi elinizde…

Sadece dernek kurup bir çatı altında toplanmakla olmuyor bu işler.

XXX

Bana “Yazsana abi…” diyenim…

Yazdık mı?

Yazdık da anlayan ne kadar onu bilemem…

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER