googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ADD’DEN 29 EKİM’DE HALUK LEVENT KONSERİ

Bu haber 25 Ekim 2018 - 14:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ADD’DEN 29 EKİM’DE HALUK LEVENT KONSERİ

ADD  il başkanı Kemal Ceylan ve yönetim kurulu üyeleri bir basın toplantısı düzenleyerek, 29 Ekim bayramı etkinlikleri ile ilgili bilgilendirmede bulundular.

Başkan Ceylan konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyetimizin kuruluşun temellerine inersek tam bundan yüz yıl kadar öncesinde ülkemizin durumu malumunuzdur

Bildigimiz gibi Osmanlı imparatorluğu Sevr ve Mondoros mütarekeleri ile ülkemizin tamamını emperyalist devletler ve onların işbirlikçileri ülkemizi paylaşma eylemini başlatmışlar ve işgal ederek zulüm ve işkencelere başlamışlar.

İşte bu esnada Osmanlı Devleti külleri arasından Ulu Önder Mustafa Kemal ve arkadaşlarının başlattığı Kuvai Milliye hareketi ile İstiklal mücadelesini başlatarak , halkımız ellerinde olan ne varsa yiyeceğini ununu çivisini.orağını kağnısını ve çeyizlik eşyalarını vererek katılmışlar ve Türkiye cumhuriyetini kurmada önemli rol oynamışlardır.

Ne yazık ki bizlere emanet edilenler yabancı güçler ve onların işbirlikçilerinin karşı mücadelesi ile yok edilmeye çalışılmış ve yok etmeye devam etmektedir. şehrimizde de Cumhuriyet mücadelemize katılmış gece gündüz demeden kahraman Mehmetçiğimize giyecek yiyecek ve cephane taşımış kadınlarımız için yapılmış anıtın da ortadan kaldırılması ile de Kuvai Milliye hareketinin anılmasının görselliği kaldırılmaya çalışılmıştır.

Ülkemizde laiklik rafa kaldırılmaya çalışılmakta olunup dindar ve kindar toplum yaratılmaya çalışılmış ve hatta 15 Temmuzda görüldüğü gibi Cumhuriyete karşı kalkışma yapacak cesareti gösterecek kadar cesaretlenmişlerdir.

Bu durumdan faydalanmak isteyenler kişiler ve kuruluşlar yandaş ve kardeş gözükerek ekonomimizi borç batağına sokmuşlardır. Okullarımızdan ilim ve bilimi kaldırarak eğitim ve öğretimi içinden çıkılamaz hale sokmuşlardır.

Bizim Ulu Önderimiz Yurtta Sulh Cihanda Sulh ilkesine dayanarak Cumhuriyetimizi emanet ettiği Türk Gençliği Cumhuriyetimize sahip çıkıp onu korumaktan yılmayacak ve mücadele yapacaktır.

Bizler de Cumhuriyet bayramımızı halkımız ve gençliğimizle birlikte coşkulu ve Kayseri’mize yakışır bir şekilde birilerinin milli bayramlarımızı engellemeye çalışmalarına aldırmadan Kayserimizin Talas ilçesi içerisinde olan Rıfat Yıldırım Parkında 27 Ekim 2018 tarihinde saat 20:30 da Haluk Levent ile açık hava halk konseri yapıyoruz bütün cumhuriyete sahip çıkan gençlerimizi ve halkımızı konserimize bekliyoruz.

Her kim ki Cumhuriyeti, Atatürk’ü, Cumhuriyetin Kurucularını ve Cumhuriyeti var eden Türk Milleti’nin Kurtuluş Savaşı’nı inkâr ediyor ve çağdaş kazanımlara saldırıyorsa bilinmelidir ki emperyalist işbirlikçidir. İlan ediyoruz…

Atamızın dediği gibi muhtaç olduğumuz kudretimiz: Asil kanımızda mevcut olup bağımsız laik Cumhuriyeti ve ilkelerini korumayı gençlerimiz görev bilmektedir ulusal savaşımızın başarısı olan cumhuriyet bayramımız kutlu olsun . Yaşasın tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!..  (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER