Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

AGÜ DR. ÖĞRETİM ÜYESİ ERDEM’DEN ULUSLARARASI YAYIN 

Bu haber 14 Haziran 2019 - 11:30 'de eklendi ve 11 kez görüntülendi.
AGÜ DR. ÖĞRETİM ÜYESİ ERDEM’DEN ULUSLARARASI YAYIN 

LED ekranların geliştirilmesi için kritik tasarım gerekliliklerini özetleyen kitap, dünyanın önemli yayınevlerinden Springer tarafından yayımlandı.
Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Dr. Öğretim Üyesi Talha Erdem’in renk bilimi ve fotometrinin temellerini, LED ekranların geliştirilmesi için kritik tasarım gerekliliklerini konu alan kitabı, dünyanın önemli yayınevlerinden Springer tarafından yayımlandı.
Dr. Öğretim Üyesi Erdem’in, Bilkent Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hilmi Volkan Demir ile birlikte yazdığı Color Science and Photometry for Lighting with LEDs and Semiconductor Nanocrystals” adlı kitap, yaklaşık on yıl süren araştırmalar sonucunda ortaya çıktı.
Kitapta, renk bilimi ve fotometrinin temelleri sunulurken, modern ekran teknolojilerinde yaygın şekilde kullanılan kuantum noktacık temelli LED ekranların geliştirilmesi için kritik tasarım gereklilikleri de özetleniyor.
Optik ve fotonik alanının prestijli dergilerinden Nature Photonics’in Nisan 2019 sayısında da kitaba inceleme yazısı ile yer verildi.
Kitabın, Nature Photonics dergisinde tanıtılması, Dr. Talha Erdem’in araştırma sonuçlarının daha geniş bir kitleye ulaşmasına katkı sunacak. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER