Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
HASAN ÇİFTÇİ

AHMET DÖNMEZ

Bu haber 17 Eylül 2018 - 10:57 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi.
AHMET DÖNMEZ

AHMET DÖNMEZ (1958-2018)

İncesu da rahmetli Bekir ve Hava’nın ilk çocukları Ahmet Dönmez 11.09.2018 günü hakkın rahmetine kavuştu.

Rahmetli bir iş adamı olup AK Parti İncesu Belediye Meclis Üyeliği, bir süre İncesu Organize Sanayi müteşebbis yönetim kurulu üyeliği ve beraber çalıştığımız İncesu Meslek Yüksek Okulu yaptırma yaşatma derneği yönetim kurulu üyeliği devam etmekteydi.

Bir ara Taksan Fabrikasında market işletmeciliği yanında Karakoyunlu mahallesinde gıda maddeleri, tüp gaz, hayvan yem bayiliği ticareti yapmaktaydı.

Karakoyunlu mahallesi ilçenin köklü nüfusu çok kalabalık bir mahalleydi.

Kayseri’nin Gülük mahallesinde olduğu gibi yerli halk yeni yerleşim yeri olan şehrin dışına taşınmış üç yüz yıllık Karakoyunlu Mahallesi evleri boş kalmış ucuz bir fiyatla bilhassa doğulu vatandaşlara ve diğer ilçe ve köylerden gelen fakir halkın yerleşim yeri olmuş.

Göç alan bu mahallede tek bakkal mahalleyi iyi bilen rahmetli Ahmet Dönmez bu insanlara kol kanat olmuş onlara çare olmuş yardımcı olmuş her türlü desteği vermiş.

Onların bankası olmuş, onlara harçlık vermiş, veresiye gıda ve ihtiyaç maddelerini karşılamış.

Kendisini ziyaretimde bunlara şahit oldum.

Kendisine sordum “Bu veresiyeleri nasıl toplayacaksın?” “Ağabey kiminin hayrı kiminin duası taksit taksit ödüyorlar tabii ki alamadıklarım da var. Çokları tarım işçisi garibanlar” dedi.

Hatta marketi soyan hasta gençten davacı olmamış onu affetmiş “Bir daha bu işi yapma. İhtiyacın olduğunda benden iste.”  demiş.

Koskoca Karakoyunlu Mahallesi varoş mahallesi olmuş mahallenin insanları Ahmetlerini kaybetmiş bankaları, marketleri kapanmış dayanaksız, öksüz kalmışlar.

Onların üzüntülerini cenazede hissettim.

Ahmet Dönmez iyi bir iş adamı hayırsever bir insandı.

Allah rahmet eylesin.

 

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA