AGÜSPOR, HAFTALAR SONRA KAZANIP MORAL BULDU…

AGÜSPOR, HAFTALAR SONRA KAZANIP MORAL BULDU…

AVRUPANIN YOLU BU MAÇTAN GEÇİYOR

AVRUPANIN YOLU BU MAÇTAN GEÇİYOR

TÜRKİYE ARTİSTİK JİMNASTİK GRUBU YARI FİNAL MAÇLARI YAPILDI

TÜRKİYE ARTİSTİK JİMNASTİK GRUBU YARI FİNAL MAÇLARI YAPILDI

1461 TRABZON-KAYSERİ ERCİYESSPOR:8-1

1461 TRABZON-KAYSERİ ERCİYESSPOR:8-1

AK PARTİ’Lİ KARAYEL: ERKEN SEÇİM GÜNDEMİMİZDE YOK

AK PARTİ’Lİ KARAYEL: ERKEN SEÇİM GÜNDEMİMİZDE YOK

AHMET KAPLAN BAĞLAMA KURSU PÜR NEŞE İÇİNDE DEVAM EDİYOR
  • YÜKSELKALKAN
    • YÜKSEL KALKAN
    • YuKSELKALKAN@kayserihakimiyet2000.com
    • 18 Kasım 2017 - 13:46:38

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’na ön kayıtların ardından derslere başlayan öğrenciler bağlama kursunda nota girişi seslerin anlatılmasının türkülere geçildi.
35 yılıdır müzikle uğraşan bir çok derleme bestesi bulunan Büyükşehir belediyesi THM öğretim usta görevlisi Ahmet Kaplan,” 18 yılı büyükşehir belediyesi mehter takımı solisti olarak çalıştım. Belediyede mehteran takımında görev yaparken 5 yıl özel bir TV. De,” Gesi Bağları “ ismiyle program yaptım. Müzikle uğraşan birisi olarak birçok derleme beste yaptım. Emekli olduktan sonra özel olarak Fuzuli Caddesi muhitinde de özel bağlama kursu veremeye başladım. Büyükşehir belediyesi bağlama kursundan söz edecek olursak sesi tanıma nota derken ve şimdi türkülere geçtik. Her sene olduğu gibi bu senede çok başarılı öğrencelerimiz var.
Konservatuarda yalınız bağlama değil Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’nın 2017-2018 döneminde Gitar, Bağlama, Keman, Yan Flüt, Tiyatro, Ud, Piyano, Ney, Vurmalı Çalgılar, Resim, Klarnet, Kanun, Diksiyon, Makam, Tasavvuf Koro, THM, THM kadınlar korosu, THM kent korosu, TSM ve TSM Kent Korosu ile halk oyunları olmak üzere 21 branşta eğitim kurs açıldı.” Dedi.
Yeni türkü bestesinin isimi “Anam Anam Canım Anam” diyen Ahmet Kaplan,” Yukarıda besteden söz ettik yeni bestem çok güzel oldu ben beğenince insanlarda beğenir. Ana özlemi çeken tüm Türkü sevenlerin dinleyeceği ve kendini bulabileceği güzel bir eser oldu. Başımıza bir şey geldiği zaman “Annen” diyoruz işte bu parçada gurbet hasret çile çekmiş insanların annesini anlatıyor. Yine bizim bağlama kursu programına dönecek olursak kurs öğrencilerimiz ,”Gelin Ayşem- Züleyha ve Al Mendili“ isimle türkülere çalıp söylemeye başladık öğrencilerime başarılar diliyorum…”dedi. YÜKSEL KALKAN

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz