AKŞENER, KAYSERİ’DE EKONOMİ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

AKŞENER, KAYSERİ’DE EKONOMİ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

BÜTÜN BAŞARILAR TÜRK MİLLETİ İÇİN

BÜTÜN BAŞARILAR TÜRK MİLLETİ İÇİN

BAŞARILI SPORCUYA 20 ALTIN

BAŞARILI SPORCUYA 20 ALTIN

KIZILAY YÖNETİMİ MELİKGAZİ’DE

KIZILAY YÖNETİMİ MELİKGAZİ’DE

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL İFTARLARI DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL İFTARLARI DEVAM EDİYOR

AK PARTİ ADAYLARINDAN KAFKAS DERNEĞİNE ZİYARET

Ak Parti Milletvekilli Adayları Halil Ergen ve Aydın Kalkan Kayseri Kafkas Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Çerkezler yaşandıkları sorunları Milletvekili adaylarına iletirken, mecliste Çerkezlerin sesi olmalarını istediler.

Ak Parti Milletvekilli Adayları Halil Ergen ve Aydın Kalkan Kayseri Kafkas Derneği’nde Çerkez derneklerinin başkanlarıyla bir araya geldi. Dernek başkanları, başta dil sorunu olmak üzere sorunlarını milletvekilleri adaylarına ilettiler. Adigece’nin UNESCO unutulan diller arasında ikinci sırada olduğunu belirten dernek başkanları “Biz herhangi bir hak istemiyoruz. Biz başta Adigece olmak üzere haklarımızı kullanmak istiyoruz. Adigece unutuluyor 30 yaşının altında bu dili bilen çok az sizlerden meclis kürsünde Çerkezlerin sesi olmanızı istiyoruz.” diye konuştular.

Ak Parti Milletvekilli Adayı Halil Ergen ise Çerkezlerin taleplerini konusunda mecliste elinden geleni yapacağını söylerken “ Bizler yüz yıllar boyu beraber yaşadık yaşamaya devam ediyoruz. Hiçbir vatandaşımızın bizim gözümüzde diğerinden farkı yoktur. Bizler meclis kürsünde sizlerin de sesi olacağız elimizden ne geliyorsa yapacağız. Eğer elimizden geleni yapmazsak Allah katında bundan sorumlu oluruz” dedi.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Ak Parti Milletvekilli Adayları Halil Ergen ve Aydın Kalkan Kayseri Kafkas Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Çerkezler yaşandıkları sorunları Milletvekili adaylarına iletirken, mecliste Çerkezlerin sesi olmalarını istediler. Ak Parti Milletvekilli Adayları Halil Ergen ve Aydın Kalkan Kayseri Kafkas Derneği’nde Çerkez derneklerinin başkanlarıyla bir araya geldi. Dernek başkanları, başta dil sorunu olmak üzere sorunlarını milletvekilleri adaylarına ilettiler. […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz