Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

AK PARTİ KOCASİNAN İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN ANLAMLI ŞEHİTLİK ZİYARETİ

Bu haber 20 Nisan 2019 - 14:51 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi.
AK PARTİ KOCASİNAN İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN ANLAMLI ŞEHİTLİK ZİYARETİ

AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Gençlik Kolları ile birlikte Şehitliği ziyaret etti.

AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan “Şehitler Haftası nedeniyle Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz ve Gençlik Kollarımız ile birlikte Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği’ ne ziyarette bulunup akabinde şehitlerimizin kabristanlarını ziyaret ettik ve Mübarek Berat Kandili günü şehitlerimiz için dua eden şehit yakınları ile hasbıhal ettik. Vatanımızın birliği ve bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimize ne yapsak borcumuzu ödemiş sayılmayız. Ülkemizde çeşitli etnik kökenden insan bulunmasına rağmen söz konusu vatanımız olunca milletimiz hiç düşünmeden siperlerin en önüne geçmiş ve vatanımızı müdafaa uğruna canlarını feda etmiştir. Mehmet Akif’ in mısralarında dile getirdiği gibi “Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.” şehitlik makamı bizim için en yüce makamlardan birisidir. Örneğin Çanakkale savaşı sırasında bir türküde “Çanakkale içinde vurdular beni, Ölmeden mezara koydular beni” sözleri yer almaktadır, Çanakkale savaşında kazılan siperlere, bombaların yerden kaldırdığı toprak parçaları ile kahraman askerlerimizin diri diri şehit olduğu söylemi tüylerimizi diken diken etmiştir. İşte bu cennet vatanımız böyle müdafaa edilip ülkemize düşmanların girmesine izin verilmemiştir. Atalarımızdan bizlere en büyük miraslardan olan bu vatanımızın bekçisi olup ülkemizin 2023, 2071 hedeflerimize koşar adımlarla ilerlemesi ve ilelebet bağımsız olmamız uğruna canlarını feda eden kahraman şehitlerimize, ailelerine ve yakınlarına şükranlarımı sunuyorum” sözlerini dile getirdi.(Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER