TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

AKLIMI TOPLAYACAĞIM AMA…
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 14 Eylül 2017 - 12:48:42

Bugün karar kıldım, aklımı toplayacağım.

İki-üç günden bu yana o kadar düşük kurulmuş cümleler ile karşı karşıyayız ki acaba dedim kendime, bizim mi aklımız yok, yoksa aklımız ile alay mı ediliyor, değilse ne?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, bir topluluğun önüne çıktı mı vitesi boşa alıyor yokuş aşağı al Allah delini, zapteyle kulunu gidiyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, defalarca “Gel bir televizyon kanalında konuşalım, tartışalım” dedi. İktidara geldiği günden bu yana, solo programlar dışında hiç bir tartışmaya girmedi, televizyonlara çıkmadı ama her ortamda gözdağı vermeye, aşağılamaya, hakaret etmeye devam etti.

Elbette “Neden” çıkmıyorsun muhalefetin karşısına sorusunun cevabını biliyoruz. Çünkü verilecek cevapları yok. Ama kavgaya gelince, meydanı kullanıp tek başına hücum etmeyi çok iyi başarıyor. Millet olarak da kavgayı değerlendirmeyi değil de seyretmeyi daha çok tercih ettiğimizden, iyi kavga edene puan veriyoruz.

Bakın en son sözleri ki, aklım bir türlü basmıyor bunlara.

“Ana muhalefetin lideri ‘Kavga ise kavga’ diyor. Hale bak. Sizin hayatınız zaten milletin değerleri ile kavga etmekle geçti. Bu zat kendi devletini, milletini yabancılara şikayet ederek siyaset yapmayı alışkanlık haline getirdi. Üstelik bu kavgada yalnız da değil. Terör örgütünü ve destekçilerini yanına alarak bu kavgayı büyütmeye çalışıyor. İhaneti kendisine yol edinenlerle kavga etmekten kaçmadık, kaçmayız. Zira biz insanlara akıllarının alacağı dilden konuşmasını da biliriz.”

“Utanmadan, sıkılmadan ‘4 yılda terörü bitireceğim’ diyeceksin. Sen kimsin ya, neyi bitireceksin.”

Birincisi; değerlendirme tamamen gerçek dışı. Hele “Sizin hayatınız zaten milletin değerleri ile kavga etmekle geçti” sözü, kendi gibi düşünmeyen toplum kesimine hakarettir.

Dahası “Bu zat kendi devletini, milletini yabancılara şikayet ederek siyaset yapmayı alışkanlık haline getirdi. Üstelik bu kavgada yalnız da değil. Terör örgütünü ve destekçilerini yanına alarak bu kavgayı büyütmeye çalışıyor” diyerek yine yanıltmaya çalışıyor. Çünkü kendisi, iktidarını sürdürmek amacına yönelik olarak dış politikayı alet ediyor ve düşmanca davranışlarla etrafımıza benzin döküp de çakmağı çakıyor. İşin terör örgütü ile kısmına gelince… PKK ile Oslo’da kim görüştü? Habur’da çadır tiyatrosunu ki kurdurdu? Dahası da var ama bu kadarı yeter.

İşin bu yanı böyle de, daha vahim bir yanı daha var…

Aynı toplantıda, AKP’li belediye başkanlarına sesleniyor…

“Şahsımın heykel veya benzer görsellerini yapmışlar. Ben bunu duyunca çok üzüldüm. Bu bizim değerlerimize terstir. Ben ne heykel istiyorum, ne masklar ne bu tür görseller istiyorum.”

Şimdi aklımızı başımıza bir kez daha alalım, toparlanalım, düşünelim, tüm iyi niyetimizi ortaya koyalım…

Bu cümle içindeki “…Bu bizim değerlerimize terstir.” Bölümü ile kastınız nedir?

Eğer Atatürk heykellerini, büstlerini ve masklarını kastederek söylüyorsanız, sizin benzer şekilde değerlendirilmeniz, bu şekilde heykelinizin, büstünüzün ve maskınızın bir yerlerde kullanılması, asla ve asla gerçekleşmeyecektir, bilmenizi isteriz.

Bizler, Atatürk’ün heykel, büst ve masklarına “Put” olarak bakmıyoruz ve değerlendirmiyoruz. Bizim inancımıza da, öyle bir şeye tapmak, hele sizi Allah ve Peygamber seviyesine taşıyanlarla aynı düşünce içinde olmak terstir. Bugüne kadar onlara tek kelime etmemişken, sanatsal güzellikten uzak yapılan heykellerinize gelince açıldınız…

Tam da size benzese ne derdiniz acaba?

Aklımı toplayacağım da bir türlü toplanacak gibi değil.

N’olur bir süre konuşma da başka konuları yazabileyim…

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz