googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ALİ ASLIM’DAN YENİ BİR KİTAP: BİR ZAMANLAR KAYSERİ-3

Bu haber 12 Ekim 2018 - 12:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ALİ ASLIM’DAN YENİ BİR KİTAP: BİR ZAMANLAR KAYSERİ-3

 Yazar Ali Aslım Kayseri hikayelerini gerçeklerini anlatan “Bir zamanlar Kayseri 3”  isimli kitabını Şiir Vakti Yayanlarından çıkardı.

1944 Doğumlu olan ve bu yaşta kayseri kültürüne emek veren yazar Ali Aslım bir çok kurum kuruluşta çalıştı ve genç öğrencilere sanat okulunda eğitim hizmeti verdi. Hakimiyet 2000 Gazetesinin yarışmaların da hikaye dalında  ödüller kazandı“Kayseri kazanır kazandırır” sloganıyla üçüncülük ödülü kazanmıştır. Türkiye yazarlar biriliği Kayseri şubesince 2015 yılında “özel ödüle” layık görüldü.

“Bin bir Cuma” İmar Müdürü” Bakan ve Kralice” Paşa olacaktı Kurşuna dizdiler” öykü kitapları ve Moskof Zorbaları” yayınlanan tiyatro esiri bulunmakta.

Kitap kapak resmini ünlü ressam Hasan Gürpınarın çizdiği 125 sayfadan oluşan şehrin tarihine ışık tutacak “Bir zamanlar Kayseri 3”  isimli kitabında, Hazreti Muhammed ve Kayseri, Mustafa Özgür ilkokulundan ödünç, Takdir edilmem gerekirken unutuldum, Üstad Mehmet Akif’in yakın dostu, Ölü yemeği Helvası, Fakirin türküsü, Aziz Kayseriler, Sakalı tahtamı, Öküz dolap da gibi hikayeleri bulunmakta.  YÜKSEL KALKAN

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER