YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ALLAH’IN EVİNE DAVET
  • OSMANEFEKERE
    • OSMAN EFEKERE
    • OSMANEFKERE@kayserihakimiyet2000.com
    • 8 Mart 2018 - 12:25:35

ALLAH’IN EVİNE DAVET
Kâbe-i Şerifi inşa etmek için Yüce Allah Hz. İbrahim’e emir buyurdu ve “Ey İbrahim yeryüzünde kullarım için bir ev yap” deyince İbrahim Alalh’ın emri üzere kabeyi yapıp bitirince Hz. Allah ikinci defa Hz. İbrahim’e “Ey İbrahim Ebugubeyis dağına çıkta kullarıma ilan et kabeyi ziyaret etsinler. Bu söz üzere Hz. İbrahim “Allah’ım ben nasıl duyurayım, benim sesim kâfi gelmez.” Bunun üzerine Hz. Allah “Ey Halilim çağırıp ilan etmek senden duyurmakta bendendir diye buyurdu. Bu emir üzere İbrahim Allahtan almış olduğu şekilde Ebugubeyis dağına çıkarak şöyle çağrıda bulundu (EY İNSANLAR RABBÎNİZ SİZÎN İÇİN KABEYİ İNŞA ETTİ. GELİN BURAYI ZİYARET EDİNÎZ) deyince Gaib al eminde ruhlar tarafında şöyle sesler yükseldi (LEBBEYK ALLAHÜMME LEBBEYK, LEBBEYKE LAŞERİKE LEKE LEBBEYK. İNNELHAMDE VENNİMEKE, LEKE VELMÜLK LAŞERİKİ LEK) manası ise “Ey Allah’ım hamdetmek sana mahsustur. Davetine icabet ettim, tekrar, tekrar davetine icabet ettim. Senin Ortağın yoktur, hamdetmek senin içindir.” cevabını verdiler.
**
HALİFENİN EVİNDE YEMEK

Emevi Halifelerinden ve adaleti ile Meşhur ikinci Ömer olarak tanınan Ömer bin Abdülaziz (Allah ondan razı olsun). Bir güm yatsı namazını kılar sonra kızlarının bulunduğu odaya girmek istediğinde şöyle bir manzara ile karşılaşır. Halife içeri girdiğinde selam verir, kızları babalarının yanlarına girmesi ile utanıp ellerini ağızlarına tıkayarak kapıya doğru çıkmak isterler. Bu hali müşahede eden halife Ömer bin Abdülaziz, hizmetçi kadına “Bunlar ne yapıyorlar, neden benden kaçıyorlar.” Hizmetçi kadın halifeye şöyle karşılık ta bulundu. Bu gün kızlarınız akşam yemeği olarak mercimek ve soğandan başka bir şey olmadığı için onu yediler, size karşı ağızlarında soğan kokupta sizleri rahatsız etmesin diye sizden uzak durmak istediler.” Hizmetçiden bu sözleri duyan halife Ömer Bin Abdülaziz (Allah ondan razı olsun) şiddetli bir şekilde ağladı, nihayet şöyle dedi. “Ey kızlarım, size çeşitli yemekler yediripte beni ateşemi koymak istiyorsunuz, halinize şükretmek gerekir” deyince Halifenin kızları avazları çıktığı kadar ağladılar ve dediler ki babacığımız mesuliyetin ne derece tehlikeli olduğunun bilincindedir diyerek babalarını daha fazla rahatsız etmek istemediler. İşte gerçek mesuliyet duygusu, adalet simgesi, Komşusu aç yatarken doyan bizden değil hadisini şiar edinene müjdeler olsun.
Şimdi aynı makamları işgal eden mesullerin kulakları çınlasın da, Ömer bin Abdülaziz gibi bir gönül sultanını kendilerine örnek edinsinler.
Allah gerçek amirleri başımızdan eksik etmesin.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz