Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ALP DAĞLARI’NDA CESEDİ 26 YIL SONRA BULUNAN DAĞCI DEFNEDİLDİ 

Bu haber 06 Ekim 2018 - 12:29 'de eklendi ve 42 kez görüntülendi.
ALP DAĞLARI’NDA CESEDİ 26 YIL SONRA BULUNAN DAĞCI DEFNEDİLDİ 

Fransa’da Alp Dağları’nda 26 yıl önce dağcılık yaparken buzulların altında kalarak kaybolan Hasan Tarım’ın 26 yıl sonra dağcılar tarafından bulunan cenazesi, memleketi Kayseri’de defnedildi. 
Kayserili Yusuf ve Leyla Tarım’ın oğulları Hasan Tarım, 1992 yılında arkadaşı ile çıktığı Fransa Alp Dağları’nda buzulların altına kalarak kayboldu. O tarihten bu yana kendisinden haber alınamayan Tarım’ın cenazesi geçtiğimiz yıl, buzulların erimesiyle sonucu dağcılar tarafından bulundu. Kimlik tespit ve DNA işlemlerinin tamamlanmasının ardından Tarım’ın cenazesi, memleketi Kayseri’ye gönderildi. 
Tarım için Sarız’ın Kırkısrak Mahallesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Tarım’ın cenazesi törenin düzenleneceği Cemevi’ne getirildiğinde yakınları gözyaşlarına boğuldu. Kılınan namazın ardından Hasan Tarım’ın cansız bedeni mahalle mezarlığına defnedildi. 
“OĞLUM DAĞLARI DELMİŞ” 
Cenaze namazının ardından oğlunun tabutu arkasında yürüyen Anne Leyla Tarım; “Oğlum dağları delmiş” diyerek ağıt yaktı. 26 yıl boyunca her gün evlat acısı çektiğini ve hiçbir zaman ümidi kaybetmediklerini ifade eden acılı Baba Yusuf Tarım ise “Her zaman bekliyorduk. Ümidi hiçbir zaman kaybetmedik. İki sefer o dağa gittik. Hem üzüntülü, hem sevinçliyiz. 26 sene geçti, şimdi de cenaze geldi. 26 yıl boyunca her gece, gündüz insanın aklına geliyor. Evlat acısı zor. Dağda kaybolurken oradaki karakol bunların dosyasını tutuyor. Geçen sene İtalya tarafında bulunmuş. Bu sene ulaşabildiler, Alman arkadaşıyla birlikte. 2 ay önce test aldılar” diye konuştu.  (iha) 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER