HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI  GÜNÜ

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI GÜNÜ

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

AMCAM…..!

Zor günlerimin yakın eliydi, 22 HAZİRAN sabah görevli hemşire, hadi bakalım Hami bey dedi, ameliyat kıyafetini giydi ve yürümeye başladı ameliyathanenin kapısından el sallayarak vedalaştık, amcam gülerken ben ağlıyordum ama içimizdeki büyük umut, kalp ameliyatından çıkacak ve eskisi gibi bana ağabeylik, çocuklarına babalık ve Ergan ailesine büyüklük yapacaktı.
Ameliyattan çıkmıştı ama saatler 16.30 u gösterdiğinde bir telefonla tüm hayallerimiz, umudumuz ve güzelliklerimiz yok oldu. Her ölüm erkendir, ölmemek insanlar için felakettir, başak için sararıp olgunlaşmamak ne ise insanoğlu içinde ölmemek odur, ama amcamın ki daha erken ve ani oldu. Öyle bir boşluk içerisinde yaşıyorum ki komşumu, arkadaşımı, dert ortağımı, ağabeyimi ve baba yarımı kaybettim, emir büyük yerden boynumuz bükük. Sevginin lafta olmadığını gösterdi, hayatım boyunca bana dil ile seni seviyorum dediğini hiç hatırlamıyorum. Davranışlarıyla ikaz edilmem gerektiğinde, sevgiye ihtiyaç duyduğum günlerde hep yanımda oldun. İnsanlar doğar, yaşar ve ölür. Geride bıraktığı eserler onun hatırası olur. Amcamın bana verdiği sonsuz destek ömrümün sonuna kadar bana ve aileye ışık olacak. İnsani, ticari, ahlaki ve milli değerlere verdiğin önem bize bıraktığın en büyük miras olarak, ailenin her ferdi ömrünün sonuna kadar yaşatacaktır. Yıllar geçse de unutamayacağım bir olay var; babam vefat ettiğinde amcam, abisiz kaldı şimdi amcam gitti ben abisiz kaldım. Hayatım boyunca bu kadar hüzünlü bir bayram yaşamadım, babam yaşarken her bayram evimizde olan amcam, babam öldükten sonrada her bayram anneme gelirdi, bu bayramda tüm aile ağabeyime, cenaze evinde toplandık. Fiziki olarak ölüm bizi ayırsa da sen hep benim yanımdasın, bitişiğimde ki dükkan komşumsun, çok değerlisin, babamla bakışarak konuştuğumuzda öyle derdi (ağabeyin çok değerlidir.)
Sevgili amcam, bize veda ettiğin gün yakıcı güneşin altında üşüdüğümü hissettim, açık havada, mezarda ve evde nefessiz kaldım, görünmeyen yüreğimin sürekli kanadığını hissettim, yaşadıklarımızı insanlara anlatamadığım için köşe bucak saklandım, bazen ulu orta bazen gizli gizli ağladım. Hala kendimi kontrol etmekte zorlanıyorum, biliyorum ki aile için sorumluluğum büyük, yüküm daha da ağırlaştı, sizin yerinizi doldurmamın imkansız olduğunu da biliyorum. Rahat uyuman için iki şey söyleyeceğim, ilki ve senin için çok önemlisi Kamil’in okuması için elimden geleni yapacağım, bir diğeri bu gün Perşembe olmasına rağmen merasim yapmıyoruz, insanları yormamak için taziye dileklerini de mezarda kabul ettik ama evimizde gelenlerle doldu taştı, rahat uyu.
Kabrin nur mekanın cennet olsun ağbiciğim.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Zor günlerimin yakın eliydi, 22 HAZİRAN sabah görevli hemşire, hadi bakalım Hami bey dedi, ameliyat kıyafetini giydi ve yürümeye başladı ameliyathanenin kapısından el sallayarak vedalaştık, amcam gülerken ben ağlıyordum ama içimizdeki büyük umut, kalp ameliyatından çıkacak ve eskisi gibi bana ağabeylik, çocuklarına babalık ve Ergan ailesine büyüklük yapacaktı. Ameliyattan çıkmıştı ama saatler 16.30 u gösterdiğinde […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz