googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
ÖMER FARUK KOTAY

ARAF

Bu haber 19 Şubat 2019 - 12:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ARAF

Eskiden yani küçük bir çocukken büyüklerimden masallar dinlerdim.

Dinlediğim o masallar sayesinde iyi ve kötü kavramlarını öğrendim

Eğer iyiyle kötünün bir savaşı varsa hep iyinin safına geçmeyi kendimce adet edinirdim. İyilerin kazanması için masalın sonunu her daim beklerdim.

Gel zaman git zaman aradan yıllar geçti ve ben büyüdüğümü fark ettim. Biriktirdiğim tecrübeler neticesinde, zaman içinde bana öğretilen iyi, kötü kavramlarını sorgulamaya, safımı yeniden gözden geçirmeye yeltendim. Hayatın ortasına hayali bir çizgi çektim.

Çizginin sağında iyilerin solunda ise kötülerin var olduğunu bir anlığına hayal ettim. Sonrasında kendime acaba ben bu çizginin neresindeyim? Diye bir soru yönelttim. Kendi sorduğum sorunun cevabını ise düşünmeden edemedim.  Artı ve eksilerimi bir kenara yazıp adil bir şekilde karşılaştırmayı kendime yol bildim. Fiziksel engelimi ve bir takım insanların bunu fırsat bilip üstüme gelmesini bunun sonucunda ise benim bedel ödetme isteği üzerine intikam almamı düşünürsek ben kötüyüm dedim.

Hem de çok kötüyüm dedim. Birkaç benzer kötü huyumu daha sıraladıktan sonra içimdeki kötüyle yüzleştiğimi fark ettim. Hemen bunun akabinde birde sevdiğim hayatıma giren kız arkadaşlarıma verdiğim değeri düşündüm, dostlarıma verdiğim değeri düşündüm, içimdeki yardım etme isteğini düşündüm daha birkaç buna benzer sıralayabileceğim iyi özelliğimi düşündüm ve ben iyiyim dedim.  Kendimle çeliştim. Sanırım yine kafam karıştı şimdi ben hangisiyim? Bir nevi o çektiğim çizginin ortasında yani yer yer iyi yer yer kötü gibiyim. Yazdığım şiirlere, yazdığım polisiye roman serisine gelince onlarda bu söylediklerimi destekler nitelikte diyebilirim.  Şiir hayatımın iyi yönünü polisiye roman ise hayatımın kötü yönünü  bir bakıma içimdeki kötüyü yansıtıyor benim.  İçimdeki bu fırtınayla, medcezirlerle  inanın kendimi çokça ezerim.  Ne kadar güçlü görünsem de tıpkı bir ceviz gibiyim. Dışım ne kadar sertse içim o kadar yumuşak benim. Siyahla beyaz karmaşasında griyi andırır gibiyim.

Bak yine arafta kaldım ne diyeyim.

 

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER