Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ATAŞ, YEŞİLHİSAR’DA COŞKUYLA KARŞILANDI 

Bu haber 17 Şubat 2019 - 14:47 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi.
ATAŞ, YEŞİLHİSAR’DA COŞKUYLA KARŞILANDI 

Millet İttifakı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, Yeşilhisar’da coşkuyla karşılandı. Burada vatandaşlara seslenen Ataş, “Bize oy verin ülkeyi uçuracağız, diyenler 17 yıl sonra vatandaşı tanzim kuyruğuna muhtaç etti. Patlıcan, biber, domates sırasına mahkum etti” ifadeleri ile de dikkat çekti. 10 senede Türkiye’de 11 seçimin yapıldığını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Dursun Ataş, “Beka sorunu varsa kendileri. Yıllardır aynı deneyi yaparak, başarı beklemek mümkün değil, değişimin zamanı geldi” diye konuştu. Türkiye’de beka değil, geçim sorununun olduğunu dile getiren Ataş, “İnsanların cebi yanıyor, mutfağında gramla et alınıyor, hatta gramla eti alamayan da var. Bu seçim farklı seçim olacak.” diye konuştu.

İYİ Parti Milletvekili ve aynı zamanda Millet İttifakı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dursun Ataş, Yeşilhisar’da Belediye Başkan adayı Metin İnce’nin seçmen koordinasyon merkezi açılışına katıldı. İYİ Parti ve CHP İl yöneticilerininde yer aldığı ilçe ziyaretlerinde Ataş, vatandaşlarla da bir araya geldi ve projelerini anlattı.

Yeşilhisar’da coşkulu şekilde karşılanan ve yoğun ilgi gören Ataş, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, vatandaşlara  seslenerek, “5 yıl önce sizlere verilen sözleri ve bugün gelinen noktayı gözlerinizin önüne getirin zaten her şey apaçık ortada” diye konuştu.

“ÜLKENİN GELDİĞİ NOKTA ORTADA GENÇLERİMİZİ MEMLEKETLERİNDE TUTAMIYORUZ”

“Gençlerimizi memleketlerinde tutamıyoruz,  çiftçiye destek veremiyoruz, üretici, esna zorda işte gelinen nokta bu”  diyen Ataş, “5 yıl önce verilen sözleri gözden geçirin. Bu sözlerin ilçelere nasıl yansıdığını göreceksiniz. Onlar sadece yandaş müteahhitlerine binalar yaptırdılar. Bunun yanında belediye şirketlerine yandaşlarını atayıp, yüksek maaşlar verdiler. Elektrik Şirketi’ne yandaşlarını yönetim kurullarına alıp, müdürlükler verdiler. Ama elektrik parası, su parasını vatandaşın sırtına zamlarla yüklediler. Ama biz inanıyoruz. Bu sefer yetkiyi vatandaşımız bize verecek. Biz de ilçelerimize hak ettiği hizmetleri sunacağız. Kimseyi ayırmadan hizmet edeceğiz.” diye konuştu.

“BİZE OY VERİN ÜLKEYİ UÇURACAĞIZ, DİYENLER 17 YIL SONRA VATANDAŞI TANZİM KUYRUĞUNA MUHTAÇ ETTİ”

 “Bize oy verin ülkeyi uçuracağız, diyenler 17 yıl sonra vatandaşı tanzim kuyruğuna muhtaç etti. Patlıcan, biber, domates sırasına mahkum etti” ifadeleri ile de dikkat çeken Ataş, “beka” söylemlerine de tepki gösterdi.  10 senede Türkiye’de 11 seçimin yapıldığını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Dursun Ataş, “Beka sorunu varsa kendileri. 10 sene de 11 seçim yaşadık. Dünyada başka ülke de bu yok. Bu yıl seçim bitiyor, insanlar birbirine düşman oluyor. Tam tokalaşacaklar bir seçim daha diyor beyefendi.  Yazıktır bu ülkeye, bu insanları birbirine düşürmeye kimsenin hakkı yok. 11 seçimde de vatandaşımız bu ülke iyi olsun diye oy verdi, ama olmadı. Bu ülkenin asıl beka sorunu onlar. Çünkü onların beka dedikleri şey koltukları. Aynı deneyi yaparak başarı elde etmek mümkün değil. Bu nedenle vatandaşlarımız gerekli dersi bu seçimde verecektir.” dedi.

 “TÜRKİYE’DE BEKA DEĞİL, GEÇİM SORUNU VAR”

Türkiye’de beka değil, geçim sorununun olduğunu dile getiren Millet İttifakı Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan  adayı Dursun Ataş, “İnsanların cebi yanıyor, mutfağında gramla et alınıyor, hatta gramla eti alamayan da var. Bu seçim farklı seçim olacak.” diye konuştu.

“BUNLARI HATIRLAYIN”

Kendilerine yönelik iktidar tarafından yapılan bazı söylemlere de tepki gösteren Ataş, şunları söyledi, “Habur’a, davul zurnayla teröristleri karşılayanları hatırlayın. Çadır mahkeme kuranları hatırlayın. El ele verip, megri megri diyenleri hatırlayın. FETÖ liderine dön, bitsin bu hasret diyenleri, ağlayanları, ayrı yağmursa ıslandık diyenleri hatırlayın. İşte teröre kim destek verdi, Türkiye’yi bu duruma kim getirdi? Ne oldu da Türkiye bunları yaşadı, hatırlayın. Artık bu yanlışlara dur demenin zamanı geldi.”

KAYAALTI MAHALLESİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİNE ZİYARET

Diğer yandan Ataş, sivil toplum kuruluşlarına yönelik ziyaretlerine de devam etti.  Pınarbaşı Belediye Başkan adayı Sayın Cuma Sağlam ile birlikte Kayaaltı Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde vatandaşlarla bir araya gelen Ataş, projelerini anlattı, destek istedi. Ataş, “Hemşerilerimizle bir araya geldik, yoğun ilgilerinden dolayı hepsine teşekkür ediyorum” dedi. (Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER