Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ATATÜRK DEMEK TÜRKİYE DEMEK…

Bu haber 10 Kasım 2018 - 13:34 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.
ATATÜRK DEMEK TÜRKİYE DEMEK…

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Cumhuriyet meydanında düzenlenen anma etkinlikleri kapsamında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

Hayatı cephelerde, savaş meydanlarında geçmiş, kendini milletine adamış bir kahraman.

Vefat ettiğinde, bir milleti yetim bırakan, yaptıklarıyla umudunu kaybeden tüm mazlum milletlere ilham olan bir lider. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başkomutanımız, liderimiz, Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü aramızdan ayrılışının 80.yılında sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Hepimiz biliyoruz ki, ölüm var oluşun yadsınamaz bir gerçeği. Önemli olan insanların, sizi öldükten sonra nasıl andığıdır. Arkanızda bıraktıklarınız hayatınızın aynasıdır. Şüphesiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Osmanlı Subayı olmasından, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olmasına kadar geçen dönem ve sonrasında yaptıklarıyla gurur duyulacak bir lider olduğunu kanıtlamış arkasında onu sevgi ve saygıyla anıp hatırlayacak bir millet bırakmıştır. 80 yıl önce ona sahip çıkıp, arkasından koşan Türk Milleti, Atasına aynı aşkla bağlıdır. Atamızdan, bizi uzaklaştırmak isteyen zihniyetler onu karalamaya çalıştıkça, Türk milleti daha çok Atasına sarılacaktır.

Bizler için 10 Kasımın birçok anlamı vardır. 10 Kasım daha yapacak çok şeyi olan Atamızın aramızdan ayrılması olduğu kadar bizler için 10 Kasım özlemi, kavuşmayı, yıllar geçse bile hatırlanmayı da ifade etmektedir.

Çünkü ATATÜRK demek Vatan demektir.

ATATÜRK demek Türkiye Cumhuriyeti demektir.

ATATÜRK demek, bizim için çiftçi, işçi, emekli, kadın, erkek, çocuk demektir. Herkesin umudun kestiği bir imparatorluğun küllerinden yeni bir ülke kurma inancını halkına aşılayıp onları peşinden sürüklemek demektir ATATÜRK. Bunu bu halk Atasıyla yaşama şansını kazandı ve yaşadı. Herkes yerini ve haddini bilsin artık. Türkiye Cumhuriyeti var oldukça bu halk Atasını özlem ve saygıyla her zaman anacaktır. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER