googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ATATÜRK, TOMARZA’DA SAYGIYLA ANILDI

Bu haber 10 Kasım 2018 - 12:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ATATÜRK, TOMARZA’DA SAYGIYLA ANILDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. Yıl dönümü münasebeti ile tüm yurt genelinde olduğu Tomarza İlçesinde de saygı ile anıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80. Yıl Dönümü münasebeti tüm yurt genelinde olduğu gibi Tomarza İlçesinde düzenlenen programla anıldı. Program, 10 Kasım Cumartesi Günü Saat 09:00’da Hükümet Konağı önünde başladı. Tomarza Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu ve Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık’ın Atatürk mozolesine çenek konulması ile başladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bundan tam 80 yıl önce 10 Kasım Sabahı saat 09:05’de hayatını gözlerini yumduğu saat itibari ile Tomarza İlçesinde İtfaiye, Ambulans, Polis ve Jandarma araçlarının siren eşliğinde iki dakikalık saygı duruşu ve hemen arkasından ise İstiklal Marşı okunması ile Hükümet Konağı önündeki program son buldu. Daha sonra Tomarza Şehit Nazmi Kapucu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sunulan 10 Kasım adlı program protokol tarafından izlendi.

Tomarza Şehit Nazmi Kapucu Anadolu Lisesindeki program ise Saat 10:00’da iki dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Tomarza Şehit Nazmi Kapucu Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Gürışık açılış konuşmasını yaptıktan sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Tomarza İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt tarafından yapıldı. Öğrencilerden oluşan oratoryo gösterisi ise seyirciler tarafından beğeni ile izlendi.

Programın sonlarına doğru düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin hediyeleri ise protokol tarafından verildi. Böylelikle program son bulmuş oldu.

Programa; Tomarza Kaymakamı Adem Balkanlıoğlu, Tomarza Cumhuriyet Savcısı Kadir Coşar, Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık, İlçe Garnizon Komutanı Hacı Mustafa Göktepe, İlçe Emniyet Amir Vekili İsmail Özdal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt başta olmak üzere kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. MURAT GÜRBÜZLER

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER