Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
İBRAHİM PEKBAY

ATATÜRK’ÜN BÜYÜKLÜĞÜ…

Bu haber 21 Eylül 2018 - 11:22 'de eklendi ve 55 kez görüntülendi.
ATATÜRK’ÜN BÜYÜKLÜĞÜ…

Atatürk’ün büyüklüğünü ve ileri görüşlüğü konusunda fikir edinmek için çok güzel bir konu gündeme oturdu…

Vasiyeti ile CHP’ye, koşulları belli ve partiye 5 kuruş bile ayni veya nakdi çıkar sağlama imkanı olmayacak şekilde Türkiye İŞ Bankasındaki hisselerini bırakması…

Bilindiği gibi Türkiye İŞ Bankası, ülkemizin cumhuriyet tarihindeki ilk “Özel” bankasıdır. Ortaklarının hepsi “Yerli ve Milli”dir. Büyük pay sahibi de çalışanlarıdır. Sadece % 28 oranındaki hisse, CHP’nin “Gözetimi” altındadır.

Peki, “Atatürk’ün büyüklüğü ve ileri görüşlü olmasındaki gösterge bu olayın neresindedir” diye soracak olursanız…

Sorun da cevap verelim…

Atatürk, 1927 yılında “Ey Türk Gençliği!” diye gençliğe hitap etmeye başladığında, “Birinci vazifen” diyerek görevlerinin ne olacağını açık ve net bir şekilde bildirirken, “İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr-ü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.” Diyerek uyarıda bulunmuş ve eklemiştir, “Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bu “Hitap edilen” gençlerden olması ve o kültür ile eğitilmiş ve büyümüş olmalı. Yaşı (Benden iki yaş küçük) buna uygun.

Gelin görün ki, Devlet Bahçeli, kendisini, partisi ile birlikte AKP iktidarına kapılandı…

Türkiye İŞ Bankasının CHP kontrolundaki hissesi konusunda: “Değer kaybedildiği zaman bu hisseleri sahiplenebilecek olan İş Bankası’nın ortaklarının da bir göz önüne alın. Bu tür şeylerden yararlanmak isteyenler olur. Orada çalışanlar yüzde 40’mış, başkaları bilmem neymiş, oralarını biz bilemiyoruz, ancak İş Bankası, Türkiye’nin her siyasi tartışmasında gündeme getirilen bir konu olarak görmeli ve bunu çözüme kavuşturmalı. Çözüm nedir: CHP’nin Atatürk’ün mirası diye nitelendirilen yüzde 28’i Türk milletine iade etmesi lazım. Atatürk’ün gerçek varisi Türk milletidir. Herhangi bir kurum ve kuruluş değildir. Bunu Türk milletine iade ettiğini beyan etsin, mesele kalmaz. Bazı konularda da CHP’nin anlayış göstermesi lazım. “Efendim, dört kişi atıyoruz bunların herhangi bir akçe işi olmaz” olmaz da onların oradaki havası, iklimi yeter zaten CHP’ye. İş Bankası gibi bir bankanın 4 yönetim kurulu üyesi sendeyse, bu çok önemli. Bu bir güçtür bunun için CHP’den izin almalarına gerek yok, değişik yöntemlerle yapılabilir.”

İşte Atatürk, gelecekte kendisine ait mal-mülk ne varsa devletin elinde çar-çur olacağını görmüş olacak ki, emanetini CHP kontroluna bırakmış. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni de “Türk Gençliği”ne emanet etmiş.

 

Devlet Bahçeli, acaba emaneti alan gençlerden değil mi ki, her daim Atatürk’ü anılardan silmek ve Osmanlı’yı ihya etmek için çaba gösteren iktidarın yanında yer alıyor?

Devlet Bey…

Vasiyet şahsidir ve Atatürk, şahsi malını, CHP’nin kontroluna bırakmıştır.

Eğer Atatürk’ün gerçek varisi “Millet” ise, neden yarısı verasetine ihanet içinde?

Bak, ihanetini de anlatayım, öğren…

Bizlerin “Atatürk Orman Çiftliği” diye bildiğimiz arazi, Atatürk’ün şahsi mal varlıklarından birisidir. Bu arazi, “…üzerindeki bütün zirai işletmeler, donanımları birlikte bir zirai üretim birimi olarak korunması ve işlerliğinin devamı şartı ile Hazine’ye…” devredilmiştir.

Bu hükümet, 2006 yılında çıkarılan 5524 sayılı yasa ile Atatürk Orman Çiftliği’nin, imara açılması kanunlaştı ve bu konuda Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne geniş yetkiler verildi.

Ne oldu bu arazi?

Başta “Saray” oldu, ABD’ye peşkeş çekildi, ve onca para harcanarak sözüm ona oyun parkı yapıldı…

Yani, ihanetin daniskası icra edilirken siz nerede idiniz devlet Bahçeli?…

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER