YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

AV. YAKUP UÇAR MUHTEŞEM DÜĞÜNLE DÜNYA EVİNE GİRDİ
AV. YAKUP UÇAR MUHTEŞEM DÜĞÜNLE DÜNYA EVİNE GİRDİ

Yaz aylarının girmesiyle düğünler ayı oldu. Yaz akşamları ve gündüzleri her mahallede ve düğün salonunda damat ve gelinlerin yakınlarının davetlilerin katılıyla mutlu düğünler olmakta. Şehrimizin kültür sanat sosyal hayatıyla tanınan Avukatlarından Yakup Uçar görkemli düğünü Avukatlar yakın dost akrabalarının katılımıyla İdeal Garden Düğün Salonu Kır Bahçesinde gerçekleşti. Damat babası, Veli Uçar, anne Nursel Uçar, gelin […]

Yaz aylarının girmesiyle düğünler ayı oldu. Yaz akşamları ve gündüzleri her mahallede ve düğün salonunda damat ve gelinlerin yakınlarının davetlilerin katılıyla mutlu düğünler olmakta.
Şehrimizin kültür sanat sosyal hayatıyla tanınan Avukatlarından Yakup Uçar görkemli düğünü Avukatlar yakın dost akrabalarının katılımıyla İdeal Garden Düğün Salonu Kır Bahçesinde gerçekleşti.
Damat babası, Veli Uçar, anne Nursel Uçar, gelin babası Ahmet Ayhan, annesi Emine Ayhan, Av. Hülya Temiz, Gönül ipek, Kadriye Öktem, Meltem Savranlar,Gülcan San, Gülçiçek Öztürk, iş adamı Mustafa İpek, Okan Savranlar, Yılmaz Bölük, Adem Uçar, TÜZED yönetim kurulu üyesi Duran Kış, ve çok sayıda davetliler ve avukatlar katıldı.
Düğün başlanıcı gelin Esra (Ayhan) Uçar memleketi Bartın ili Yaşam Park Düğün Salondu yapıldı. Görkemli düğünün ikinci ayağı Kayseri İdal Garden Düğün Salonu Kır Bahçesinde gelin Esra Uçar damat Yakup Uçar piste yerini alıp dans müziği ile başladı.
Genç damat gelin dans ederken davetli misafirlere sahnede yerine aldılar duygusal müzik eşliğinde danslar edilirken masada durmayan çekingen gençler renk cümbüşüne dönen loş ışık piste gelip damat geline eşlik edip mutluluklar dilediler.
Dans bitimini ardından düğün salonun THM sanatçısı “haydin bakalım gençler” diye seslenmesi bağlama org müzik aletinden sevilen oyun havası kostak kostak türküsü başlama sahne oryantal havası esti. Salon masaları boşalarak kendilerini sahneye atan davetler müziğin ritmine kendisin kaptırarak kollar havada dizler kırık damatları erkekler karışına alırken gelin hanımı bayanlar karşılarına alarak neşe içinde oyun oynadılar. Gelin ve damadın arkadaşlarıyla birlikte kıvrak oyunları görülmeye değerdi.
TÜRK DÜĞÜNÜ OLURDA DAVUL ZURNA OLMAZMI
Folklor tüm Halk kültürünün tamamını kapsayan halka ait olan kültürel öğelerin tümünü içine alan ve halkın kültür ürünlerini, gelenekleri, töreleri, inançları, müziği, oyunları halk benimseyerek sahip çıkmıştır.
Kaynak ola da kişisel olsa da çoğunlukla sözlü olarak kuşaktan kuşağa geçen güzel oyun için iki davul bir zurna solan içine içeri girer girmez müzik aletlerinin sesi duyulunca birden şaşkınlık yaşandı. Davetliler gelenek ve görenekleri modern salonda görenler alkışlarla çok mutlu olduklarını belirtip masada peçete mendileri alan sahneye fırladı. Zincirleme düzülen folklor oyunu sevenler folklor oyuna talep fazla olunca dış alanda taşındı. Oğlunun düğünün çok mutlu gözüken damat babası Veli Uçar da alkışlar arasında bir süre folklarda oyunun başında kısa yer aldı. Serin havanın olduğu mutlu huzurlu güzel düğünde davetliler damat gelinle günün anısına fotoğraf çektirmek için adeta yarış etiler. Daha sonra pasta kesimi takı töreniyle düğün devam etti.YÜKSEL KALKAN

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz