ERÜ’DE “EVLİLİK OKULU SEMİNERLERİ” DEVAM EDİYOR

ERÜ’DE “EVLİLİK OKULU SEMİNERLERİ” DEVAM EDİYOR

11. CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL’ÜN ACI GÜNÜ

11. CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL’ÜN ACI GÜNÜ

KERKENES KAZISINDA DEMİR ÇAĞI’NA AİT KURT FİGÜRÜ BULUNDU

KERKENES KAZISINDA DEMİR ÇAĞI’NA AİT KURT FİGÜRÜ BULUNDU

HAKEMLERE ÇİRKİN SALDIRILARA AĞIR CEZALAR

HAKEMLERE ÇİRKİN SALDIRILARA AĞIR CEZALAR

TKB’DEN KOCASİNAN BELEDİYESİ’NE BAŞARI ÖDÜLÜ

TKB’DEN KOCASİNAN BELEDİYESİ’NE BAŞARI ÖDÜLÜ

AVRUPALI GENÇLER KAYSERİ’ DE TÜRK SANATLARIYLA TANIŞTILAR

Vali Yardımcısı Yasemin Özata Çetinkaya, Erasmus+ Gençlik değişim projesi kapsamında Litvanya, Portekiz ve İspanya’dan gelen gençleri kabul etti.

Kayseri Valiliği ile AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen “Sanatın Yedi Dili” isimli Gençlik Değişim Projesi kapsamında yurtdışından gelen gençler, 1 hafta boyunca Ebru, El Sanatları, Müzik, Tiyatro, Çini ve Folklor ile halk dansları gibi yedi farklı sanat dalında Türk akranları ile beraber değişik etkinliklerde gerçekleştirdiler.

Programda konuşan Vali Yardımcısı Çetinkaya, ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, yurt dışından gelen gençlere Kayseri’yi tanıma ve gittikleri yerlerde tanıtma fırsatı veren değişim programlarını önemsediklerini belirtti.

Vali Yardımcısı Çetinkaya, gençlerin Kayseri’de bulundukları süre içerisinde Ağırnas ve Mimarsinan evi, Talas Yeraltı Şehri ile Yaman Dede Konağı, Selçuklu Müzesi veErciyes Kayak Merkezi’ni gezmelerinin yanı sıra Kapadokya’ nın güzelliklerini de görme fırsatı bulduklarını ifade etti.

Vali Yardımcısı Çetinkaya programın sonunda 3 farklı ülkeden gelen gençlere günün anısına Soğanlı bez bebeklerinden hediye ederek, gençlerin projeye katılımlarından dolayı da teşekkür etti.

Kayseri halkının misafirperver olduklarını ve göstermiş oldukları yakın ilgiden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden genç öğrenciler,ülkelerine özgü şarkıları gruplar halinde söyledikten sonra, yine ülkelerinden getirdikleri sembolik hediyelik eşyaları ve tanıtıcı yayınları Vali Yardımcısı Çetinkaya’ya takdim ettiler.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Vali Yardımcısı Yasemin Özata Çetinkaya, Erasmus+ Gençlik değişim projesi kapsamında Litvanya, Portekiz ve İspanya’dan gelen gençleri kabul etti. Kayseri Valiliği ile AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından desteklenen “Sanatın Yedi Dili” isimli Gençlik Değişim Projesi kapsamında yurtdışından gelen gençler, 1 hafta boyunca Ebru, El Sanatları, Müzik, Tiyatro, Çini ve Folklor ile halk dansları […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz