Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

AYDEMİR: FIRSATÇILARA FIRSAT VERMEYELİM

Bu haber 14 Eylül 2018 - 11:52 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi.
AYDEMİR: FIRSATÇILARA FIRSAT VERMEYELİM

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası  başkanı Altan Aydemir, yazılı bir açıklama yaparak gündemi şu ifadelerle değerlendirdi:

Son zamanlarda dövizde yaşanan dalgalanmadan dolayı ister istemez birçok ürünlerin fiyatlarında hareketlilik yaşandı.

Dövize gelen %40 oranında artıştan sonra bazı ürünlerin fiyatında %60 hatta bazılarında %100 oranında artış sağlanmıştır. Fakat bunu fırsatçılığa çeviren insanlara fırsat verilmemesi kanaatindeyim.

Her yıl Kurban Bayramı sonrası tavuğa belli bir oranda zam yapılırdı. Ancak bu yıl ekonomideki dalgalanmanın etkisiyle % 60’ın üzerinde zam yapılmıştır ve her gün fiyat artışı yapılmaktadır. Hatta fındık, ceviz, un, yağ, fıstık, peynir, salça, kağıt grubu, içecek grubu, ambalajlar gibi birçok ürünlere çok afaki şekilde zam yapılmıştır. Bu da ister istemez Lokantacı ve Pastacı üyelerimizin işlerini etkilemektedir. Bu noktada yetkililerin bir an önce gerekli tedbirleri alarak esnafımızın sorunlarını çözmesini bekliyorum.

Kayseri Lokantacılar ve Pastacılar Odası olarak her yıl Fiyat Tespit Komisyonumuzla toplanarak, fiyatlarımızı değerlendirerek gerekli artışları yapmaktayız. Bu yıl da 2018 yılı tarifemiz düzenlenmiştir. Oda Yönetimimizle yaptığımız istişare toplantımızda piyasadaki bu geçiş sürecini atlatmak için fiyat tarifelerimize uyularak satış yapılması kanaatine vardık. Bu nedenle tarifesi olmayanların bir an önce tarifelerini Odamızdan temin etmeleri kendi yararlarına olacaktır.

Bizler Lokantacı ve Pastacı Esnafı olarak devletimizin her zaman yanındayız. Bizlerde Milli duruşumuzu bozmadan birlik ve beraberlik içerisinde hem kaynaşma, hem de farkındalık ve moral olması açısından 21 Eylül 2018 tarihinde Ahilik Haftası Kutlamaları kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde Yemek Yarışması düzenleyeceğiz. Bu sıkıntılı süreci birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağımıza inancım tamdır. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER