googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

AYDIN KALKAN: SÖZLEŞMELİ VE ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ATAMASINDAN VAZGEÇİLMELİ

Bu haber 17 Ocak 2019 - 12:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AYDIN KALKAN: SÖZLEŞMELİ VE ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ATAMASINDAN VAZGEÇİLMELİ

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şuben Başkanı Aydın Kalkan ve beraberindeki heyet,Eğitim Bir Sen Genel Merkezinin her yıl hazırlayıp eğitim kamu oyunun istifadesine sunduğu 2018 İzleme ve Değerlendirme Raporunu Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci’ye takdim etti.

Ziyarette Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, sendika olarak gerek bakanlık nezdinde gerekse yerelde mili eğitim bürokrasisine raporlar sunmaktayız. Eğitimin en önemli unsuru öğretmendir, öğretmenin verimli olacağı ve kendini geliştireceği ortamı hazırlamak durumundayız, eğitimde istenilen hedefe ulaşılmak isteniyorsa personel rejiminden müfredata kadar her alanda eğitimin paydaşlarının öneri ve eleştirilerine açık olunmalıdır, ifadelerini kullandı.

En büyük Sorun Sözleşmeli Öğretmen İstihdamı

Aydın Kalkan açıklamalarını şu şekilde sürdürdü. Daha önce uygulanan fakat verim alınamadığı için vazgeçilen sözleşmeli öğretmen ataması uygulaması tekrar gözden geçirilmelidir. Eğitimcileri işi ile eşi arasında tercih yapmaya zorlamamak gerekir, mahrumiyet bölgelerinde öğretmen tutmanın en kolay yolu çalışma zorluğuna göre ek ödeme yapmaktır. Kayseri’de bile merkezde çalışan eğitimci ile Sarız’da, Yahyalı’da, Pınarbaşı’da çalışan öğretmen aynı ücreti almamalıdır. Aksi takdirde taşrada öğretmen tutulamamaktadır.

Mülakatlar kaldırılmalı Liyakat ve kalite dikkate Alınmalıdır

Aydın Kalkan, öğretmenliğe geçişte uygulanan mülakat vatandaşın devlete olan güvenine zarar vermektedir, insanlar teröre bulaşmamışsa KPSS puanı ile atanmalıdır. Adalet ve liyakat eğitim kalitemizin artması için çok önemlidir, tanıdığı olan değil bilgi ve birikimi olan bir yerlere gelmelidir. Ödüllendirmelerde, görevlendirmelerde kısaca eğitimin tüm aşamalarında öncelik liyakat olmalıdır.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci , ziyaretten dolayı teşekkür ettiğini, tüm paydaşlarla eğitimin bir adım ileriye götürülmesi için birlikte çalışmak istediklerini dile getirdi.

Ziyaret Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, Başkanvekili Abdullah Karabulut ve Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Aslantürk’ün Milli Eğitim Müdürü Sayın Celalettin Ekinci’ye 2018 İzleme ve Değerlendirme Raporunu sunmasıyla sona erdi. (Kurum Haber) 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER