AGÜSPOR, HAFTALAR SONRA KAZANIP MORAL BULDU…

AGÜSPOR, HAFTALAR SONRA KAZANIP MORAL BULDU…

AVRUPANIN YOLU BU MAÇTAN GEÇİYOR

AVRUPANIN YOLU BU MAÇTAN GEÇİYOR

TÜRKİYE ARTİSTİK JİMNASTİK GRUBU YARI FİNAL MAÇLARI YAPILDI

TÜRKİYE ARTİSTİK JİMNASTİK GRUBU YARI FİNAL MAÇLARI YAPILDI

1461 TRABZON-KAYSERİ ERCİYESSPOR:8-1

1461 TRABZON-KAYSERİ ERCİYESSPOR:8-1

AK PARTİ’Lİ KARAYEL: ERKEN SEÇİM GÜNDEMİMİZDE YOK

AK PARTİ’Lİ KARAYEL: ERKEN SEÇİM GÜNDEMİMİZDE YOK

BAHAR ŞARKILARI VE ŞİİR DİNLETİSİ ÇOŞKULU GEÇTİ

Kayseri de Kültür Sanat etkinleri hızla devam ediyor.

Sabancı Kültür sitesinde bahar şarkıları söylendi şiir dinletisi yapıldı gecede yer bulamayanlar ayakta izlemek zorunda kaldı.

Kayşad yönetimi Kayseri valiliğini ziyaret ettiklerinde Kayseri valiliğini Orhan Düzgün, Kültürel ve sanatsal faaliyetlere her zaman destek verdiklerini şiirin toplumun her kemsine ulaştırılması ve şiir sevgisinin oluşturulması açısından önemli olduğunu bu tür etkinlerin desteklediğini söylemişti.

Bahar şarkıları ve şiir dinletisi akşamı elmacı İskender et lokantasında il dışından ve şehrimizin yazarlarıyla bir araya gelen Kayseri valilisi Orhan Düzgün ve Melikgazi belediye başkanı Memduh Büyükkılıç ve diğer davetler yemek sonrası günün anısına şairler ve sanatçılarla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Melikgazi Erciyes üniversitesi Kayşad iş biriliği ile Ericiyes üniversitesi Sabancı Kültür sitesinde TSM yorumcusu ve bestecisi Yıldırım Bekçi geceye katılanlara Bahar şarkıları söylediler… Şairlerden Nurullah Genç, Recep Garip, Özcan Ünlü, Sühey Yayla, Müştehir Karaya, Denizhan Burhan, Murat Özdeniz Dr. Hakkı Tekin gibi isimler geceye gönül ve tasavvuf şiirleriyle damgasını vurdular. Yıldırım Bekçini söylediği duygu dolu şarkıları salonda bulunanları mest etti.

Kayserili sanatçı tiyatro sanatçısı ve yönetmeni şair Murat Özdeniz sunumuyla başlayan programa, Melikgazi belediye başkanı Memduh Büyükkılıç Kayseri vali yardımcıları ve Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, AKP Kayseri Milletvekili adayı Kemal Tekten, Büyükşehir belediyesi Kültür daire başkanı Oktay Durukan,  Melikgazi belediye başkan yardımcısı Yüksel Kahraman, Serdar Öztürk ve KAYŞAD başkanı şair Emel Demirezen, TYB başkanı Vedat Sağlam, Kaysader başkanı Ferhat Arslan, şehrimizin tanımış şairleri ve yazarları pek çok siyaset ve iş dünyası katıldı.

Melikgazi belediyesi olarak her zaman kültür sanat önem verdik diyen Melikgazi belediye başkanı Memduh Büyükkılıç “Her insanda içinde bir şiir, Her şair içinde bir bahar taşır-bahar şarkıları ve şiir dinletisi program için Melikgazi belediyesi de bu güzel etkinlikte var oldu göstermiştir il dışından gelen şairleri güzel şiirleri ve TSM sanatçısı Yıldırım Bekçinin güzel yorumları dinledik.”dedi.

Kayşad başkanı Emel Demirezen de,”Bu gibi etkinleri ayda bir yapmaya çalışıyoruz Türkiye ismi olan edebiyatçıları şehrimiz e davet ediyoruz severek geliyorlar. Kayseri ve şiir dinletisini seven memleket salonlarımız dolu dolu geçiyor bundan da mutluluk duyuyoruz. Öncelikle kültür sanata duyarı olan sayın valimiz Orhan Düzgüne, Melikgazi belediye başkanı Memduh Büyükkılıç’a, kaymakamlarımıza belediye başkan yardımcılarımıza şair ve yazarlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“Bahar Şarkıları ve Şiir Dinletisi” Melikgazi Belediyesi, Erciyes Üniversitesi ve Kayseri Yazarlar ve Şairler Derneği’nin ortak çalışması ile gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:”

“Programa iştirak eden sanatçı ve davetliler ile önce Şairler Parkı’nda tüm katılımcılar ile birlikte 300 fidan dikimini gerçekleştirdik. Melikgazi her yerde ilkesi ile başlatılan çalışmalar neticesinde bugün kültür ve sanat hizmetlerimizi icra ediyoruz. Öğlen ağaç dikimi gerçekleştirdik. Akşam da bilimin yuvası Erciyes Üniversitesi Kültür Sitesi’nde Bahar şarkıları eşliğinde  şairlerimiz şiir dinletisi ile bizleri adeta büyüledi. Sanat ve Kültür; bir toplumun ortak hamuru ve mayasıdır. Bu nedenle Melikgazi Belediyesi olarak kültür, sanat ve spora önem veriyor her alanda ve her fırsatta destek veriyoruz. Sözde değil özde hizmetin farkında olan Melikgazililer her zaman bizlere teşekkürlerini bildirmektedirler.”

Büyükkılıç, sanat gecesine iştirak eden katılımcılara birer çiçek ve plaket vererek iştiraklerinden ve bu güzel geceyi şehrimiz insanlarına yaşattıklarından dolayı teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

 

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Kayseri de Kültür Sanat etkinleri hızla devam ediyor. Sabancı Kültür sitesinde bahar şarkıları söylendi şiir dinletisi yapıldı gecede yer bulamayanlar ayakta izlemek zorunda kaldı. Kayşad yönetimi Kayseri valiliğini ziyaret ettiklerinde Kayseri valiliğini Orhan Düzgün, Kültürel ve sanatsal faaliyetlere her zaman destek verdiklerini şiirin toplumun her kemsine ulaştırılması ve şiir sevgisinin oluşturulması açısından önemli olduğunu bu […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz