SÜPER LİG KULÜPLERİNE ‘VAR’ EĞİTİMİ VERİLİYOR

SÜPER LİG KULÜPLERİNE ‘VAR’ EĞİTİMİ VERİLİYOR

MELİKGAZİ’DE ÖNCELİK; SERİ, GÜVENLİ VE AKIŞKAN ULAŞIM

MELİKGAZİ’DE ÖNCELİK; SERİ, GÜVENLİ VE AKIŞKAN ULAŞIM

PALANCIOĞLU YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

PALANCIOĞLU YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

ANILARLA YOLCULUK

ANILARLA YOLCULUK

İÇ ÇAMAŞIRINDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANAN ZEHİR TACİRİNE 8 YIL 4 AY HAPİS

İÇ ÇAMAŞIRINDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANAN ZEHİR TACİRİNE 8 YIL 4 AY HAPİS

BAŞARILI SOSYAL HİZMETLER: TALAS BELEDİYESİ
BAŞARILI SOSYAL HİZMETLER: TALAS BELEDİYESİ

Dünyadaki artık küreselleşme süreciyle toplumların karşılanması gereken sosyal ihtiyaçlarından dolayı günümüzde belediyelerin üstlenmiş oldukları bir de “sosyal belediyecilik” misyonu vardır. Sosyal belediyecilik, merkezi idarenin yapmış olduğu hizmetleri, belediyelerin, kendi mali güçleri doğrultusunda yerel halka hizmet sunması olarak ifade edilmektedir. Belediyeler, halkın fiziki ve maddi ihtiyaçlarını yani altyapı, imar, trafik, temizlik, sağlık, eğitim vb. ihtiyaçlarını karşılayarak […]

Dünyadaki artık küreselleşme süreciyle toplumların karşılanması gereken sosyal ihtiyaçlarından dolayı günümüzde belediyelerin üstlenmiş oldukları bir de “sosyal belediyecilik” misyonu vardır.
Sosyal belediyecilik, merkezi idarenin yapmış olduğu hizmetleri, belediyelerin, kendi mali güçleri doğrultusunda yerel halka hizmet sunması olarak ifade edilmektedir. Belediyeler, halkın fiziki ve maddi ihtiyaçlarını yani altyapı, imar, trafik, temizlik, sağlık, eğitim vb. ihtiyaçlarını karşılayarak sosyo-ekonomik gelişmeye katkıda bulunurlar. Ancak insanlar bu ihtiyaçlarının yanında duygularına hitap eden sanat, estetik, müzik ve edebiyat, bilim, eğitim vb. kültürel-sanatsal faaliyetlerin içinde de olmak ister. İnsanların bu ihtiyaçlarına cevap verebilecek kültürel, sanatsal faaliyetleri belediyeler yaparken, hem sanata, kültüre,eğitime ve bilime destek verirler.
Kültürde asıl olan tüm toplumsal kesimlerin varlık alanı bulabilmesidir. Belediyelerin sosyal belediyecilik modeli ve yerel sosyal hizmetler kapsamında diğer görevlerinin yanında çocuk ve gençlerin toplumsallaştırılmasını sağlayacak kültür, sanat ve spor merkezleri açmak, onlara meslek ve beceri edindirme kursları düzenlemek ve psiko-sosyal danışmanlık hizmetlerinde bulunmakla yörenin sosyalleşmesini sağlamaktır. Bu kurslar, toplumun çalışmayan, çalışamayan veya çalışıp da bir meslek veya sanatı öğrenmek isteyen kesimlerine yöneliktir. Bu bağlamda ev hanımları, okumamış genç kızlar, işsiz gençler, engelliler vb. insanlar bu tür etkinliklere katılıp bir meslek veya beceri kazanabilmektedir. Bu kursların ekonomik sonucu şüphesiz bu kesimlerin gelir elde etmesiyken sosyal sonucu ise yeni bir sosyal çevreye katılıp sosyalleşmesidir.
Sözün özü, bu tanım ifade ile Talas belediyesi sayın başkanımız Dr. Palancıoğlu kültür, sanat ve eğitim ile ilgili hizmetin seçkin örneklerini halka hizmet ilkesiyle şehir halkını buluşturmak, aynu zamanada Kayseri’nin tarihi, kültürel ve turistik zenginliğini tüm Türkiye’ye tanıtmak ve Kayseri’’yi ulusal ve uluslararası alanda; kültür, sanat ve eğitim platformunun önemli merkezlerinden biri haline getirmek amacıyla hizmet vermektedir.
Halka hizmet hakka hizmet anlayışının yanında ilkeli anlayışı ile de halkımıza hizmetler sunmak ve böylece Kayseri’yi ulusal ve uluslararası alandaki kültür, sanat, eğitim, bilim ve turizm kentleri arasında ön sıralara taşımaktır. Bu katkıya değer başarılı çalışmalarından dolayı başta sayın Talas Belediyesi Başkanımız Dr. Mustafa Palncıoğlu’na ve tüm Belediye Personeline saygılarımızı sunarak teşekkür ederiz.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz