ERÜ’DE 19. GELENEKSEL BOZLAK USTALARI ŞÖLENİ DÜZENLENDİ

ERÜ’DE 19. GELENEKSEL BOZLAK USTALARI ŞÖLENİ DÜZENLENDİ

KAYSERİ ULAŞIM GENÇ YOLCULARINI DİNLEDİ

KAYSERİ ULAŞIM GENÇ YOLCULARINI DİNLEDİ

AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. MUTLUGÜN’E TÜBA’DAN ÖDÜL

AGÜ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. MUTLUGÜN’E TÜBA’DAN ÖDÜL

ZİCEV ‘DE BÜYÜK SEVİNÇ

ZİCEV ‘DE BÜYÜK SEVİNÇ

ÖNCE KAMYONU, SONRA ÇELİK KASAYI ÇALDILAR

ÖNCE KAMYONU, SONRA ÇELİK KASAYI ÇALDILAR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, GESİ HALKI İLE
BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, GESİ HALKI İLE

Türkülere konu olan Gesi, artık Türkiye’nin ortak değerleri arasında yer almakta. Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Gesi Mahallesi’nde Kuzeyler Camii’nde Cuma namazı sonrası mahalle halkı ile sohbet ederek, belediye yatırımları hakkında memnuniyetlerinin çalışmalara şevk kattığını söyledi. Gesi Mahallesi ile çevresini gezerek belediye çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Memduh Büyükkılıç, Gesi artık eski Gesi olmadığını çünkü belediyece yapılan yatırımlar […]

Türkülere konu olan Gesi, artık Türkiye’nin ortak değerleri arasında yer almakta.

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Gesi Mahallesi’nde Kuzeyler Camii’nde Cuma namazı sonrası mahalle halkı ile sohbet ederek, belediye yatırımları hakkında memnuniyetlerinin çalışmalara şevk kattığını söyledi.

Gesi Mahallesi ile çevresini gezerek belediye çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Memduh Büyükkılıç, Gesi artık eski Gesi olmadığını çünkü belediyece yapılan yatırımlar ile Gesi’nin hem çehresinin hem de sosyal yaşamın değiştiğini kaydetti.

Gesi’nin Türkülere konu olduğunu bu özelliğini koruyacaklarını ifade eden Başkan Dr.Büyükkılıç, Gesi gezisi ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu;Gesi Mahallesi adeta Belediyemizin hizmet yağmuruna tutulan semtlerimizdendir. Belediyemizce yapılan yatırımlar ile bu bölgeler şehirli olmanın ve büyükşehir de yaşamanın farkına vardılar. Daha doğrusu Melikgazili olmanın farkını yaşıyorlar. Gesi Köprüsü ismine yakışır olarak gerçekten bölge insanının gönüllere hitap etti. Gesi eski yerleşim ve Osmanlı mirasını yaşatan, bağ ve bahçelik alanları ile modern çok katlı yapılarını bir arada yaşatan bir yerleşim bölgemizdir. Dolayısı ile 3 ayrı yaşam tarzsının bağrında taşımaktadır. Bu açıdan hem tarihi mimari yapıları hem de bağları ile türkülere konu olmuştur. Bu özelliğini belediye olarak koruyacağız. Bizlere her zaman destek olan, hizmetlerimizi takdir eden Gesili hemşerilerime teşekkür ediyorum” (Kurum Haber)

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz