Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ile Beslenme ve Diyetetik Bölümü birinci sınıf öğrencileri için Işık Alma ve Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenlendi.

Süleyman Çetinsaya Kültür Merkezi’nde düzenlenen Işık Alma ve Beyaz Önlük Giyme Törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Yüksek Öğrenim ve Yardım Vakfı Yönetim Kurulu ve NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İsmail Altıntop, dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende açılış konuşması yapan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neriman İnanç diyetisyenlik, fizyoterapistlik ve hemşirelik, bu üç mesleğinde ortak amacının insancıl, sorunlara duyarlı, hasta haklarına saygılı bir yaklaşımla toplum sağlığını korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini artırmak olduğunu söyledi. NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar ise Üniversitenin kuruluş aşaması ve yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi. “Hiç kimse hiç kimsenin mesleğini hor görmesin” diye konuşan Özhamurkar, “Hakiki vatanperver mesleğinde en yüksek olmaya çalışan kişidir. Herkes mesleğini en iyi şekilde yapacak ki bu ülkeyi bir yerlere taşıyabilelim” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise konuşmasında Kayseri’nin 70 bin Üniversite öğrencisi olan huzurlu bir şehir, güvenli bir liman olduğunu belirterek sağlık turizmine dikkat çekti. Başkan Büyükkılıç, “Sağlık turizmi önceliklerimiz arasında olacak. Yurt dışından gelen hastalara sağlık turizmi mantığı içerisinde hizmet edecek nitelikli, yabancı dil bilen elemanlar gerekiyor” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra kürsüye davet edilen Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü öğrencileri, bölüm öğretim üyelerinden ışık alarak mesleklerine giden yolda teorik bilgilerini hayata geçirmek için ilk adımı atarken, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, NNYÜ Mütevelli Heyet Başkanı Mustafa Nevzat Özhamurkar, Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İsmail Altıntop, dekanlar ve öğretim üyeleri tarafından Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ile Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencilerine beyaz önlükleri giydirildi.

NNYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi birinci sınıf öğrencilerinin, ailelerine gurur dolu anlar yaşattıkları, büyük bir coşku içinde gerçekleştirilen Işık Alma ve Beyaz Önlük Giyme Töreni toplu hatıra fotoğrafı çekimi ve kokteyl ile sona erdi. (Kurum Haber)

04 Nisan 2019 - 11:14 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER

BÜYÜKKILIÇ NNYÜ’DE SAĞLIKÇILARA ÖNLÜK GİYDİRDİ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA