KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

KAYSERİSPOR ANTALYA’DA ÇEYREK FİNALE YÜKSELDİ:0-2

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

TEFECİLİK OPERASYONUNDA 4 TUTUKLAMA

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

29 ŞEHİT AİLESİNE ‘DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI’

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

BABASININ BOĞAZINI KESEREK ÖLDÜREN ŞAHIS ADLİYEYE ÇIKARILDI

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

739165.T.C.YAHYALI (SULH HUKUK MAHKEMESİ).18.01.2018

BAŞKASININ ADINA KONUŞMAK….!
  • FARUKERGAN
    • FARUK ERGAN
    • faruker@kayserihakimiyet2000.com
    • 5 Ocak 2018 - 15:33:44

Uzun yıllardır duyup çok rahatsız olduğum konulardan biri, başkasının adına konuşanlardır.
Şöylede açıklanabilir, birisi bulunduğu makamı kullanarak veya elinde olan yetkisini çirkin bir şekilde kullanmak suretiyle bir başkasını kendi adına konuşturarak egosunu tatmin edebiliyor.
Başkasının adına konuşurken konuşan kişinin bin defa düşünmesi lazım, başkasının adına konuşarak, anlatmak istediği derdini bir başkasının üzerinden anlatmaya çalışmamalı. Yapması gereken bir şeyi, yasalardan ve halktan aldığın yetkiyle zaten yapıyorsun, daha çok şey yapmak istiyorsan yetkin sınırsız, neden kullanmıyorsun? Adına konuştuğun kişinin eşin, dostun, çocuğun, annen, baban veya maiyetinde çalışan kişi olması fark etmez.
Kendi derdini bir başkası üzerinden anlatmaya çalışma. Bir kişi veya kurumu kendi adına konuşturarak yıpratma, ıskartaya çıkartma, gün gelir senide bu şekilde istemediğin şeyler üzerinden konuşturur ve bitirirler. İnsanın sosyal hayat içerisinde sağlıklı bir birey olarak var olması için, hür iradesi ile yaşaması, düşüncesine ipotek konulmaması ve kurmalı saat gibi kullanılmaması gerekir. Nasıl ki beğendiğin ve kafana koyduğun bir şeyi mutlak surette yapıyorsan, bir başkasını kullanarak yaptırmak istediğin şeyi de pek ala yapabilirsin. Korkutarak, sindirerek yaptırılan işler uzun ömürlü olmaz, halkın ve toplumun teveccühü olmaz.
Babamdan gördüğüm güzel ve ahlaki öğütleri uygulamaya çalışıyorum. Çocuklarıma, kardeşlerime ve yeğenlerime ben istiyorum diye, benim adımı kullanmadan şu gruba, şu aileye ve şu topluma kötü davranın, hakaret edin demedim, yapmak istemedikleri işleri zorla yapın dememişimdir ve demem. Risk alınması gerekiyorsa özgür ve hür irademle, birde gücüm yetiyorsa, medeni cesaretim varsa yapmam gerekeni yaparım.
Yasaklar ve günahlar yüce yaradan tarafından bildirilmiştir, insanlar yasakları bu dünyada ihlal eder ve toplum düzenini bozarsa, devlet görevlileri yaptırım uygular.
İnancımıza göre öldükten sonrada insanlar sorguya çekilecektir, yaşarken yaptıklarının cezası veya mükaafatı ALLAH tarafından verilir.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz