VATANDAŞI 1 MİLYON TL DOLANDIRAN ŞAHISLAR ÖZEL EKİPLER TARAFINDAN YAKALANDI

VATANDAŞI 1 MİLYON TL DOLANDIRAN ŞAHISLAR ÖZEL EKİPLER TARAFINDAN YAKALANDI

AGÜ SPOR, BOTAŞ DEPLASMANINDA KAZANDI:54-56

AGÜ SPOR, BOTAŞ DEPLASMANINDA KAZANDI:54-56

ANADOLU BAĞCILAR SPOR-KAYSERİ ERCİYESSPOR:3-0

ANADOLU BAĞCILAR SPOR-KAYSERİ ERCİYESSPOR:3-0

KEMAL TEKDEN: “GENÇLİK BİZİM GELECEĞİMİZDİR”

KEMAL TEKDEN: “GENÇLİK BİZİM GELECEĞİMİZDİR”

PTT’DEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KAMPANYA

PTT’DEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KAMPANYA

BAYAN JANDARMADAN KADIN MUHTARLARA ‘KADINA AİLE İÇİ ŞİDDETİN ÖNLENMESİ’ İÇİN ZİYARET

Jandarma, Kayseri’de ‘Kadına yönelik aile içi şiddetin Türkiye’de önlenmesi’ için özellikle bayan muhtarlardan destek istedi. Aralarında bir bayanında bulunduğu Jandarma ekibi son olarak Köşk Mahalle muhtarı Dilek Büçgün Üstündağ, aza ve gönüllü ekibini ziyaret etti.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yürütülen “Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi” kapsamında Kayseri Hilton otelde 10 Aralık’ta kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum önderlerinin geniş katılımı ile seminer yapılacak. Bu seminerde, Kayseri’nin yanı sıra Türkiye genelinde artan kadına yönelik aile içi şiddet konusu çok yönlü ele alınacak ve bu şiddetin önlenmesi için yapılması gerekenler, öneriler masaya yatırılarak, hayata geçirilecek.
Kayseri’deki bu seminere özellikle bayan mahalle muhtarları, azalar, bayan sivil toplum kuruluş önderlerinin katılarak katkıda bulunmasını isteyen, jandarma, bu kapsamda ziyaretlerde yapıyor. Son olarak Köşk mahallesi muhtarı Dilek Büçgün Üstündağ, bayan azalar ve gönüllülerin katılması ile muhtarlıkta ziyaret eden aralarında bir bayan jandarmanın da bulunduğu ekip, Uluslararası hukukta kadına yönelik şiddet konusunda yaptırım gücü olan sözleşme niteliğindeki İstanbul Sözleşmesi’nin 11 Mayıs 2011 tarihinde Türkiye tarafından şartsız imzalandığını anımsattı.
Ayrıca, bu sözleşmenin, taraf ülkelere şiddeti önleme ve gerekli yasal önlemleri alma, kadın erkek eşitliğini sağlama, her türlü şiddetle mücadele etme ve bu konuyu resmi eğitim ve öğretim müfredatlarına yerleştirme yükümlülüğünü getirdiğini tekrarladı.
Köşk mahallesi muhtarı Dilek Büçgün Üstündağ’da, toplumda giderek azalan hoşgörü, merhamet, sabır hususlarının günlük hayatta gözardı edilmemesi, her türlü şiddete karşı herkesin duyarlı olması konusunda üzerlerine düşeni yaptıklarını ve bundan sonrada yapacaklarını açıkladı.
Jandarmanın seminerinde, kadına yönelik aile içi şiddetin boyutları, bununla mücadele, yasal gelişmeler ve başvuru mekanizmaları gibi konular ele alınacak.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Jandarma, Kayseri’de ‘Kadına yönelik aile içi şiddetin Türkiye’de önlenmesi’ için özellikle bayan muhtarlardan destek istedi. Aralarında bir bayanında bulunduğu Jandarma ekibi son olarak Köşk Mahalle muhtarı Dilek Büçgün Üstündağ, aza ve gönüllü ekibini ziyaret etti. Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yürütülen “Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetin Önlenmesi Projesi” kapsamında Kayseri Hilton otelde 10 Aralık’ta kamu kurum […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz