AKŞENER, KAYSERİ’DE EKONOMİ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

AKŞENER, KAYSERİ’DE EKONOMİ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

BÜTÜN BAŞARILAR TÜRK MİLLETİ İÇİN

BÜTÜN BAŞARILAR TÜRK MİLLETİ İÇİN

BAŞARILI SPORCUYA 20 ALTIN

BAŞARILI SPORCUYA 20 ALTIN

KIZILAY YÖNETİMİ MELİKGAZİ’DE

KIZILAY YÖNETİMİ MELİKGAZİ’DE

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL İFTARLARI DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL İFTARLARI DEVAM EDİYOR

BAYRAMI BAYRAM OLARAK YAŞAYABİLMEK DİLEĞİYLE
BAYRAMI BAYRAM OLARAK YAŞAYABİLMEK DİLEĞİYLE

Magnet Hastanesi Başhekimi Dr.H.İbrahim Temur, ramazan ayından sonra beslenme düzenimizin değişeceğini kaydederek dikkatli olunması gerektiğini kaydetti. Başhekimi Dr.H.İbrahim Temur, Ramazan ayı boğunca öğün sayımızın azalması ve beslenme düzenimizde meydana gelen değişiklikler nedeniyle bayramda normal yemek yeme düzenine adapte olmakta zorluk çekilebileceğini kaydetti. Temur açıklamasının devamında, “Kimimiz kendini hala oruçlu gibi hissederken kimimiz de oruç bitti […]

Magnet Hastanesi Başhekimi Dr.H.İbrahim Temur, ramazan ayından sonra beslenme düzenimizin değişeceğini kaydederek dikkatli olunması gerektiğini kaydetti.
Başhekimi Dr.H.İbrahim Temur, Ramazan ayı boğunca öğün sayımızın azalması ve beslenme düzenimizde meydana gelen değişiklikler nedeniyle bayramda normal yemek yeme düzenine adapte olmakta zorluk çekilebileceğini kaydetti. Temur açıklamasının devamında, “Kimimiz kendini hala oruçlu gibi hissederken kimimiz de oruç bitti şimdi yeme zamanı gibi düşünceye kapılarak aşırı ve dengesiz bir beslenme programının içine girebiliyoruz. Bu nedenle bayramda aşırı yemek yeme, gelenek üzere şeker, çikolata, baklava, börek gibi ağır hamur işlerini aşırı tüketmek sindirim sisteminde ve diğer organlarda çeşitli rahatsızlıklara sebep olacaktır. Bu bayram misafirlerimize sunacağımız ikramlarda değişiklik yaparak ağır hamur işi tatlılar yerine meyve salataları, sütlü tatlılar, ve meyve tatlılarını tercih edersek misafirlerimize daha sağlıklı bie alternatif sunmuş oluruz” diye konuştu . Dr.H.İbrahim Temur açıklamasının devamında bayramda güne hafif ve sağlıklı bir kahvaltı ile başlanılması gerektiğini belirterek, “Bayram boyunca ve sonrasında tatlı, çikolata ve şeker tüketimini sınırlı tutmamız gerekmektedir. Sıvı tercihimizi ise su, ayran, limonata, maden suyu, komposto gibi içeceklerden yana tercih etmeliyiz” açıklamasında bulundu. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz