YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

BENİM İÇİN ÖNEMLİSİN SEVGİLİ-2
  • EMRAHBEKÇİ
    • EMRAH BEKÇİ
    • EBEKCi@kayserihakimiyet2000.com
    • 4 Ocak 2016 - 17:41:23

Ama neydi o şey?
Vakit hızla geçiyor, artık hamlıktan kurtulup olgunluk haline rücu eden bir birey oluyordum. Zaman hızla geçiyor sevgili, düşman aramaya gerek yok. Düşman sol kolumuza taktığımız saatin saniyesi. Amaçsız ve yalnız aldığımız her nefesin adresi. Düşman.., ararken seni, çamura düşen şehvet esiri bedenin, sensiz kollarda huzur bulduğunu sanmasıymış. Düşman çok sevgili.. Yaz yaz bitmez burada.
Ama düşmanın en önemlisi, ‘’HATA’’ yapmak. Hatalarımız sevgili. Hatalarımız birer öğretmen bizlere. Hatalar yapacağız ki, aradığını bulduğun vakit tecrübeli ve yanlışa düşmeyen biri olasın. Hayatımda benim yerime alınan kararların diyetini ödeyen biri oldum hep. Ne vakit, ruhum ‘’..sen bu değilsin silkin kendine gel..’’ dediğinde, vaktin geç olduğunu, yaşamımda iki kişinin daha bulunduğunu görüp, onlar için ruhunu ve hayatını vakfetmelisin diye mantıkla konuştum. Hislerim körelmiş, madde ve taştan bir surete bürünmüştü vaziyetim.
Zaman denen kavram, ham olanı olgunlaştırıyor, olgun olanı çürütüyor sevgili. Hamlık, yani kendin adına alacağın kararların, başkalarının sosyal ve toplum içinde ki iyi durumlarını muhafaza etmesi için, senin için alması. İşte o kurbanlardan biriydim ben. Bazen İsmail oldum boynumda bıçağın dayandığı, bazen ise kuyuda inleyen Yusuf..
Hayatım öyle bir hal almıştı ki, yediğim yemekten, içtiğim sudan, ilkbaharın cömertliğinden, son baharın sıcacık sarı renginden, denizin tuz kokulu nefesinden zevk ve tat alamıyordum. Bunalmıştım sevgili.. Hem de çok bunalmıştım.
Allah bana öyle bir yaşamla dolu hatalar nasip etmişti ki hangisini yazsam ki buraya. Esaret çok büyük bir acıdır sevgili. Esaret cisme vurulan pranga değildir. Esaret, huzuru aradığın bu kısa konuklukta, aşkı tadıp, sevgiyi çay sıcağında yudumlayamadığın vakitlerde ki ‘’SENİN’’ olmayışın..
Aslında kaybolmuştum ben..
Cismimim dünyevi adresi ruhuma bir şey ifade etmiyordu. Kendimi aradım yıllar boyunca. Bunun nedeni, eğer ki kendimi bulur isem, diğer yarımı bulmak daha kolay olacaktı. Ve bir arayış yürüyüşü başladı usuldan. Günler ayları, aylar seneleri kovaladı. Kendimi bulma yürüyüşüm bitti nihayetinde.
Peki, elde ne var?
Yine ‘’BEN’’ ve cismimin dünyevi adresi yazılı bir ikametgah ile çokça mühürlü pasaport..
Zihnim o kadar meşgul oluyordu ki. Geceleri uyuyamaz, düşünceden saçlarımın teker teker ağardığına şahitlik ediyordum. Öyle bir vaziyet ki anlatamam. Viran bir evin, zamana yenik düşüp içinin ve dışının toprağa gömülmesini andıran toz bulutu arasındaydım.
Kitaplara kaçtım, amacım üzerimdeki tozları biraz silkmek ve kendime gelmek. Kitaplar, benim senden önce sırdaşım, sevgilim, dert ortaklarımdı. En gizli sırlarımı gecelerin büyülü siyahında, en eski yazılmış kitapların yazarlarıyla paylaştım. Onlar bana huzura doğru açılan küçük gedikler açtılar.
O güneş sızan gediklerden ruhuma sızan havayla nefes alıp, onların sayesinde sana kadar ulaştım. İnat mıdır bilmiyorum sevgili, hırs ettim kendime. Sevginin en yücesini, aşkın en güzelini, ruhumun ‘’..işte bu..’’ dediği yarımı bulacağıma emindim.

**
Yine bir gece vakti, ‘’Günaydın Geceye’’ derken, sen çıkı verdin ansızın. Tesadüfün olmadığı, edilen duaların ve çekilen çilelerin mükâfatının bulduğu, ağlayanın gün gelip güldüğü, yazın kış, baharın son bulduğu bu dünyama ve donmak üzere olan ruhuma güneş oldun.
Sen sevgili.. Sen.. inan bana ruhumun senelerce gün gelecek ‘’O’’ seni bulacak dediği cümlede ki ‘’O’’ydun..
Bunu ilk başlarda hissettim. Ama biraz daha bekleyip, temkini elden bırakmadım. Taa ki; İstanbul.. Mecmeül Bahreyn, yani iki denizin kavuştuğu şehir. Şehirlerin sultanı, kavuşanların cem toyunun kenti, parye parye kainatta olanların nikahının kıyıldığı kutsal yer..
Ve eksik olan yanım sen, tek kanatlı bir kuşun diğer kanadı olan sen, bana tekrar nefes almayı, tefekkür etmeyi, şükretmeyi, gülmeyi, dünyanın renkli olduğunu, en önemlisi ‘’GERÇEK AŞKIN VAR OLDUĞUNU’’ kanıtladın.
Sevgili, sen ve ben bir bütünüz. Rabbim bizlere öyle bir hayat ihsan etti ki, bu aşk ne kitaplara yazılır, ne de kitaplardaki harfler tarif eder. Kifayetsiz kalır madde, cisim susar lal olur, ruhun derinlerinde ki tomurcuk güller açar, bir cennet bahçesi misali huzurun hissedişi yaşanır.
Sen Sevgili, Sen… Dünyaya geldiğim vakit lal olan dilimle söyleyemediğim, göz yaşlarımla adını haykırdığım sen…
Sen Sevgili, Sen… Bu dünyada oluş nedenim. Aldığım nefesin diğer yarısı. Uykularımın huzuru, gülüşlerimin mutluluğu, Rabbime ettiğim dualarımın mükâfatı, ruhumun eşi, zamanın kadranının durduğu, huzurun vaktinin başladığı ‘’HİÇLİK’’ saatinin aşk dolu saniyesi.
Senin önemini tarif etmek, alimin acizliğini, arifin kifayetsizliğini, yokluğun tarifini, boşluğun hacmini, Tanrının kendisini maddesel tarifle bir..
Hangi harf, hangi kitap, hangi meczup karaladıysa senin tarifini ve önemini, yazasın bana, okuyayım kendi kitabımı, kaybolayım sonsuz derinliklerinde, tadayım seninle yaşadığım bu sonsuz huzurun maverasını.
Ey Kainat-ı zerrem!
Ol diyen oldurdu bizi. İlk önce ayırdı sonra kavuşturdu. Asırlar boyunca aradık kendimizi. Sonra da bulduk ‘’BİZİ’’. Aşkım zerrem bir bütünüm BEN.. SEN de BEN sin, BEN de SENİM. Sen olmaz isen, ne ben olur ne sen..
Sen benim aldığım nefes, yaşama sebebim, uykularım, günaydın demelerim, ekmeğin tadı, çayın sıcağı, kahvenin asırları, SEN sevgili sen.. Seni bana yar etmeseydi yaradan, ruhumun samimi duygularını bilirdi derinden.. Kıyamadı bana, acıdı kuluna, ve gönderdi diğer yarısını. Şimdi bu değer bilinmez mi?
Yokluğu bilen er kişi, varlıkta şükreden kişi..

BENİM İÇİN ÖNEMLİSİN SEVGİLİ –II-
Rab kulları yaratır, dünya denilen âleminde bir hayat sunar kullarına. Ama bu alemin kim bilir ki neresinde birer de eş yaratır onlara. Kalpleri birbirinin diğer yarısıdır, ruhları ise eş. Bulun der birbirinizi, sevdanız yol göstersin sizlere, kalpleriniz eksik parçalarına kavuşsun. Ölümlü dünyanızda ölümsüz aşkınıza ulaşın. Ve fırsatlar verir zaman zaman, yollarını kesiştirir. Parçalar tamamlansın ruhlar eşlerine kavuşsun diye.
Eksik parçasını bulana ne mutlu. Arayıp bulana, kesişen yollarda ruh eşine sıkıca sarılana, bırakmayana ne mutlu.
Ne mutlu bize sevgili. Şükürler olsun Tanrıya. Sevdamız yüce davete uydu, bizlere yol gösterdi. Kalplerimiz eksik parçalarını buldu, ruhlarımız eşlerini. Şu anda beraberiz, fanı tenlerimiz toprak olduğunda bile, ruhlarımız birbirini hiç bırakmayacak.
Benim için çok önemlisin sevgili. Senden önce yarısı olmayan kalbim, hiç kimseyi sevemedi. Hep seni bekledi, hep seni aradı. Biliyordu ki ruhum, eşi bir gün gelecek ‘’..ben senin beklediğinim, O’yum diyecek..’’ ve geldin sevgili. Kalplerimiz bütün oldu, ölesiye severek ölümsüzlüğe ulaştırdı ruhlarımızı.
Ey dünya denilen mekan!
Durma hadi! İstersen yarın parçalan, yarıl, yok et kendini, bilesin ki zamana ve mekana sığmayacak kadar büyüktür aşkım.
Ey hayat!
Türlü zorluklarla eziyetlerle kahret bedenimi. Bilesin ki özgürdür artık ruhum.
Ey beşer!
Sayısız engeller çıkar yoluna, zincirler tak her yanıma, bilesin ki aşkımın coşkunluğu engel tanımaz.
Benim için çok önemlisin sevgili. Gülüşüne kul, nazarına kurban olduğum sevgili. Sen hayatımın anlamı ağzımın tadısın. İyi ki geldin, iyi ki varsın. Seni çok seviyorum. Tanrı bizi iki cihanda da ayırmasın İnş’Allah.
Çok şey değil ki istediğimiz. Huzuru demleyip çay tadında yudumlamak, doğan güneşi el ele batırırken kızıllığında beraber kaybolup, tan vakitlerinde ufuktaki pembelikte yeniden var olmak. Soğuk gecelerin ayazında, birbirimizin sıcaklığı ile ısınmak, maddi hayatın anlamsızlığına, birlikteliğimizle anlam katıp, manevi âlemlerin huzurunu çiçek buketleri yapıp gri dünyayı renklendirmek. Birlikte yaşayıp, birlikte bir olmak.
Sen önemlisin Sevgili..

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz