BY LOCK KULLANAN DOKTORA 6 YIL HAPİS

BY LOCK KULLANAN DOKTORA 6 YIL HAPİS

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANDI

FETÖ’NÜN ASTSUBAYLARDAN SORUMLU MAHREM İMAMINA 10 YIL HAPİS

FETÖ’NÜN ASTSUBAYLARDAN SORUMLU MAHREM İMAMINA 10 YIL HAPİS

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

BESLEDİK KARGAYI…
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 21 Eylül 2017 - 14:13:32

Atasözüdür, “Besle Kargayı, oysun gözünü…”

Bir de “Karga ile Tilki” masalı vardır.

Şimdi masal ile atasözünü ayrı ayrı irdeleyeceğim.

Aslında Karga, oldukça zeki bir hayvandır. Hayvan davranışları ile ilgili çalışma yapanlar, defalarca yaptıkları testlerde, Karga’nın zekasının üst düzeyde olduğunu tespit etmişlerdir.

Tamam da Karga’yı beslerseniz, gelir sizin gözünüzü oyar mı? Zeka seviyesi yüksek olan bir hayvandan böyle bir davranış beklenir mi?

Hayır, Beklenmez de saldırganlığı nedendir? Çünkü Karga, aynı zamanda insanlara saldırdığı da görülmüştür.

Her canlıda görüldüğü gibi, Karga için de geçerli olan şey, savunmaya geçtiğinde bilinçsiz hareket edebiliyor olmasıdır. Çünkü Karga, yuvasını korumak için tehlike gördüğü davranışlara karşı saldırır. Bu da diğer bir gerçekliktir.

 

Diğer yandan Karga ile Tilki masalına baktığınızda, o kötü sesine bakmadan, Tilki’nin övgüsüne kanarak şarkı söylemeye kalkması ile ağzındaki peyniri düşürmesine baktığınızda, ne kadar zeki olursa olsun, dolduruşa gelebilen canlı türünün hata yapabileceği gerçeğidir anlatılan masal.

Aynı Mesut Barzani gibidir Karga…

Daha bir ifade ile Mesut Barzani, aynen Karga’ya benziyor.

“Körfez Savaşı” olarak tarihe yazılan, Irak’ın Kuveyt’e saldırısı sonrasında, Birleşmiş Milletlerin 36. Paralel üzerine Irak güçlerinin çıkmasını yasaklayan kararı ile başlayan süreci dikkatle hatırlayınız.

İşte o tarihte Kuzey Irak’ta Mesut Barzani ile Celal Talabani’nin başını çektiği “Bağımsız Kürt Devleti” kurma hayali coşmuştu.

Habur’daki köprünün öbür başında 1×1 ebadındaki alana, briketle yapılmış, üstü çalılarla örtülü alelusul kulübede oturan eli silahlı kılıksız adam, pasaportunuza tersinden bakar, elindeki kağıda adınızı sorar da yazardı. Şimdi o yerde, klimalı lüks bir bina, gelene gidene yapılan ikramlar ile güler yüzlü personel var.

Devam edelim…

Türkiye sınırına yakın bölgeyi kontrol altında tutan Barzani ailesi, Habur kapısını da kontrol ediyordu. O güne kadar Saddam kontörlünde olan kapı, Barzani ailesine geçmişti. Hiç bir şeyleri yoktu. Zaho’da, pasaportlara giriş damgası bile vuramazdılar. Pasaportların içine iliştirdikleri lalettayin  kağıtlara sözde “Kürt Devleti”nin giriş çıkış damgasını vururlardı. Yazılı çizili yasaları yoktu, akşam konuşur, sabah uygularlardı. Gümrük mevzuatı diye bir şey de yoktu. Sözde gümrük memurları, gelen araçların yüküne ve bedeline bakar, ellerindeki kendilerine verilen liste üzerinden standart sözde gümrük vergisi alırlardı.

Her gün yüzlerce araç girerdi Kuzey Irak’taki Barzani ailesinin kontrolündeki bölgeye. Türkiye’den giden özellikle gıda maddeleri olmasa, acından ölürdü millet.

Ayrıca o tarihte, araçlarda “Depo Miktarı” adı altında bolca mazot gelirdi Türkiye’ye. Satıcısı Barzani ailesi idi. Yine yüzlerce araç çıkardı kapıdan ve onlardan da haraç gibi para tahsil edilirdi. Günlük toplanan paraların hesabını yapmaya kalksanız, aklınız almazdı.

Elbette Barzani ailesi, gömgök kara bit olmuştu.

Yine o tarihlerde, Turgut Özal’ın verdiği diplomatik kırmızı pasaport ile dünyayı dolaşıyor, “Kürt Politikası” propagandası ile bugünlere hazırlanıyorlardı ama Türkiye ile de ters düşmemeye özen gösteriyorlardı. Çünkü onlar için Habur gümrük kapısı, şahdamarları idi.

Aslında kimsenin de çok şikayeti yoktu, o tarihte tüm bunları yaşayan biri olarak devlete yansıtmıştık “Alooo… Burada Kürt Devleti kuruluyor” diye de kimse oralı olmamıştı.

 

Şimdi Barzani’nin kerrakesi netleşti, herkesin gözü açıldı.

 

Bu davranışı, beslenen Karga’nın göz oyması idi.

 

Oysa Barzani’nin göremediği şey, kendisin kandırılması, Tilki’nin “Sesin çok güzel, bi şarkı söylesene” aldatması…

 

Başta ABD ve onun yamalığı İsrail olmak üzere kendisine gaz veriyorlar. Destekliyorlar, Ortadoğu coğrafyasını kendilerine göre şekillendirmeye, devletçikler kurmaya çalışıyorlar.

 

Adına BOP, yani  Büyük Ortadoğu Projesi dedikleri projeyi hayata geçirmeye çalışıyorlar. Bizim Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan da “Genişletilmiş Ortadoğu Projesi”nin eş başkanı olduğunu defalarca söylememiş miydi?

 

Şimdi!…

 

Barzani, besleyip finansal olarak güçlendirdiğimiz Barzani, sesinin güzelliğine de inandırılarak ortaya çıkıp ötmeye başladı…

 

“Referandum yapacağım…”

 

Hükümetimiz, MGK toplantısını acil yaparak karar almak veya TBMM’nin olağanüstü toplantıya çağırarak tavır belirlemek yerine, sallanıyor, sanki birilerinin tavrını bekliyor.

 

Gerçeği, aklı olan herkes biliyor, o da şu…

 

Irak’ın kuzeyinde “Bağımsız Kürt Devleti” oluşumuna asla izin verilemez. Suriye’nin kuzeyinde ve Akdeniz’e bağlantıyı sağlayacak koridorda da “Kürt hakimiyeti” kurulamaz.

 

Her iki oluşum, Türkiye’nin parçalanmasını isteyen emperyalist ülkelerin iliklerine kadar işlemiş isteklerinin oluşmasına yol açar.

 

Türkiye olarak bu yolu asla açmamalıyız ve kimseyi de beklemeden gerekli kararları bir an önce alarak uluslararası boyutta duyurmalıyız. Aksi hal, Türkiye’nin oldu-bittiye gelmesine yol açar.

Haa…

Karga’ya gelince…

Ne kadar zeki olursa olsun, “Sesin güzel” denince aptallaşıyor.

Aynı Mesut Barzani gibi…

Dip not: İşin, yani referandum isteğinin ve inadının asıl kaynağı, bunlar değil elbette. Onu da yazacağım…

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz