15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

BİLGE ÇALICI GÜZEL NASIHATLAR KİTABINI İMZALADI
  • YÜKSELKALKAN
    • YÜKSEL KALKAN
    • YuKSELKALKAN@kayserihakimiyet2000.com
    • 23 Haziran 2016 - 16:19:52

Kayseri Büyükşehir belediyesi mimarsan parkına açılan Ramazan sokağında “Kayseri şair ve Yazarıyla buluşuyor” imza standında şair yazar Bilge çalıcı “Güzel Nasihatler” kitabın şiir sevenlere imzaladı.
Yazar ve şairler dostlarının yalnız bırakmadığı imza gününde Avukatların dâhil olduğu “Hür Akademi Platformu” üyeleri ellerinde çiçekleriyle gelince şair Bilge Çalıcı çok duygulandı ve Av. Tuğba Meltem Bilgin, Yakup Uçar’a teşekkür etti.
“Kayseri şair ve Yazarıyla buluşuyor” imza standında, Selda Polat, Servet Çalıcı, Emrah Bekçi, Sami Kartın, Hacı Kısır, Mustafa Ferit Yıldız, Baki Karcı, Köksal Akçalı, Ahmet Karaca, Mehmet Ali Gül, Bilge Çalıcı, Tuğba Meltem Bilgin, Kadir Keçebaş, Yılmaz Bölük, Yusuf Doğdu, Mustafa Acar, Güner Dinçaslan, Emre Toköz,Aysel Büyükbaş, Yusuf Yeşilkaya, Ali Özkanlı, Asuman Yiğitoğlu, Leyla Şahin, Şeyhmus Çiçek katılırken şairin yakın dostları stant ziyaretinde oturacak yer bulmakta güçlük çektiler.
“Kayseri Şair ve Yazarıyla buluşuyor” imza standında ziyarete gelenleri güler yüzle ağırlarken Av. Tuğba Meltem Bilgin de imza gününe gelenler ile sohbet edip ilgilenmesi dikkat çekti. Av. Yakup Uçar imza gününe katılanlara çay getirerek ikramda bulundu.
İMZA GÜNÜMDE DOSTLARIM BENİ YALNIZ BIRAKMADILAR
Kayseri Büyükşehir belediyesi mimarsan parkına açılan Ramazan sokağında “Kayseri şair ve Yazarıyla buluşuyor” imza standında şair yazar Bilge çalıcı “Güzel Nasihatler” kitabın şiir sevenlere imza gününde,” Ramazan sokağında imza gününde arkadaşlarım yakın dost çevrem İmza günümde bene yalnız bırakmadılar. Bugünlerde havaların sıcak gitmesi insanlar kendini dışarıya atmasana sebep oluyor tabii ki kendini dışarıda bulan vatandaşlar ailesi çocuklar Ramazan sokağını geziyorlar. Böyle güzel bir yerin bir yaz boyunca açık olması lazım inşallah Büyükşehir belediyesi bu yerin doluluk oranını kalabalığı görmüştür ve Kayseri de böyle bir sosyal etkinliğe ihtiyaç olduğunu bilirler. Kış aylarında kültür sanat ile ilgili Yoğunburç şiir dinletisi oluyor, ama yazında böyle etkinlikleri yapıp vatandaşlarla yazarları buluşturmak gerek edebiyat sevenlerin sohbete müzik dinlemeye şiir dinlemeye ihtiyacı vardır.
128 sayfadan oluşan ”Güzel Nasihatler” Muhammed Sa’düddin El-Burussevi kitabın arka sayfasında kitabın nasıl meydana geldiğini anlatan yazar Bilge Çalcının anlamlı yazısını sizlerle paylaşmak istiyorum,” Bir gün hocamız okutmak üzere sınıfa hicri 1271 de yazılmış küçük bir kitap getirdi. Kitap, Es Seyyid Muhammed Sa’düddin El-Burussevi adına, Allah yolunda derin bilgiye sahip değerli zatın eseriydi. Adı “Güzel Nasihatler” olan bu eserden o kadar etkilenmiştim ki okuduğum her sayfa adeta bir derya olmuştu beni içinde kaybetmişti. Zira gerçek insanlık yolunun ulviyeti ancak bu kadar güzel anlatılırdı. Hangi meşrepten olursa olsun her insan, mutluluğa ulaştıran bu güzel akıntıda kürek çekmeliydi. İnsanlık…” diyor
Gecenin geç vaktinde ayakta olan ramazan sokağı sakinleri azalınca toplu olarak günün anınsa hatıra fotoğraf çektirdiler.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz