YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

BİLİNCİMİZİN GÖREVLERİ- III
  • BEYHANASMA
    • BEYHAN ASMA
    • BEYHANASMA@kayserihakimiyet2000.com
    • 1 Kasım 2016 - 15:49:53

Bilinçaltımız radar’dır. Bilinçli zihin bir karar verir. Diyelim ki ev sahibi olmak istiyorum. Bu karar bilinçaltına yazılır. Bilinçaltı ile üstbilinç arasında bir tabaka vardır.
Bu tabakada olumsuz deneyimlerimiz ve bunlardan doğan korku ve kayıtlar vardır. Eğer ev sahibi olmak adına bilinçaltından üstbilinçe geçişi tıkayan olumsuz bir kayıt yoksa o zaman bilinçaltı radar görevini çalıştırır ve üst bilince bu talebi iletir.
Üstbilinç yaradana bağlı olan bölgemizdir. Buraya geçen mesajlar alınır ve evrensel olarak size isteğiniz doğrultusunda yardım gelir. Bir yerden bir para, yada bir kredi alma olanağı, uygun fiyatlı bir ev ,arkadaş ve akraba desteği vs.
Bilinçaltımız “mucit”tir. Birçok sanatçı ve bilim adamı bilinçaltından gelen mesajları ya da bilişleri değerlendirerek evrakalar yaşarlar. Çünkü her bilgi burada yatmaktadır ve ona ulaşmak sadece yoğunlaşarak talep etmeyle gerçekleşir.
Bilinçaltımız bizimle konuşur. Bunu sezgiler yoluyla yapar. Hani deriz ya bazen içimden gelen ses, işte bu bilinçaltının sesidir. Bizler genelde bu sesi dinlemeyiz ve deriz ki mantığım böyle diyor. Burada mantığı yadsımıyoruz. Sadece mantığımız yargılarımıza göre hareket ettiğini ve yanılma payımız çok yüksek olduğunu belirtiyoruz. Oysaki bilinçaltı yanılmaz bilgilere sahiptir ve dikkat edin her zaman içinizden gelen ses haklı çıkar.
Üst bilinç yaratıcı güçle bağlı olduğumuz alandır ve bu alanda tüm canlıların üst bilinçleri birbirine bağlıdır. Üst bilinç yaşam planını bilen bölgedir. Her canlı bir plan dahilinde bedenlenir. Bu plan dışında yaşadığımız zaman mutsuz, huzursuz suçluluk duyguları hisseden, kıskançlık, öfke ve endişeler içinde boğulan bir yaşam içerisinde olur ve kendimizle barışık olamayız. Amaç plana uygun yaşamaktır.
Üst bilinç özgür iradeye müdahale etmez. Çok ender olarak yine bilinçaltı vasıtasıyla sezgilerinizi kullanarak yardım gönderir. Ama bizler istersek bu bölgeden yardım alabiliriz. Tabii bunun için yapılması gereken bilinçaltı ve üst bilinç arasında var olan kalın duvar tabakasından geçiş kapıları açmak ve bu engeli kaldırmaya çalışmak. Nedir bu engeller; affetmediğimiz kişiler, olaylar, kötü huylarımız, olumsuz kayıtlarımız ve korkularımız. Her kaldırılan engel bir geçiş kapısı açar üstbilinçe doğru.
Şimdi yaşamımızı sağlıklı, varlıklı, sevgi dolu ve iç huzurlu olarak yürütmemiz ve arzu ettiğimiz hedeflere ulaşmamız için neler yapmalıyız ona bakalım. Ancak ve ancak şart ve kabul etmemiz gereken olumlu kayıt şudur: “Yaşamımızın sorumluluğu sadece ve sadece bize aittir.” Yaşamımız içerisindeki deneyimler bizim sorumluluğumuz altındadır ve bu sorumluluğu başkalarına vermek aslında insan olarak kendimize yaptığımız bir haksızlıktır.
Yukarıdaki düşünce ile bağlantılı olarak kabul etmemiz geren diğer olumlu kayıt “ yaşamımızda ne varsa hepsi bizim seçimimizdir.” Bu düşünce en çok itiraz gören düşüncedir ama farkındalığınız yükseldikçe (ki bu zaman alsa da) bunun doğru olduğunu göreceksiniz. Yaşam planımız içerisinde elbette sabit değişmez olaylar örgüsü vardır ama her olayı olumlu bir deneyime çevirmek veya çevirmemek bizim elimizdedir yani bizim “ seçimimizdir.”
Sadece bu iki olumlu kaydı özümseyerek bilinçaltınıza aldıktan sonra, bilinçaltınıza alacağınız her kaydı sorgulayın, filitreden geçirin ve sizin yaşamınıza zarar verecek her kayda “İptal” deyin. Bundan sonraki aşama olumsuz kayıtların ve korkuların tespitidir.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz