15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

BİLİNCİMİZİN GÖREVLERİ-IV
  • BEYHANASMA
    • BEYHAN ASMA
    • BEYHANASMA@kayserihakimiyet2000.com
    • 2 Kasım 2016 - 13:38:00

Bunlar en güzel yollarından biri meditasyondur.
Neden meditasyon? Bizler bilinç düzeyinde “Beta” diye adlandırılan bir frekans yayarız. Bu düzey uyanıklık halidir. Bilinçaltı düzeyinde “Tetha” dalga boyutundayızdır. Bu düzey ise uyku halidir. Bize gerekli olan ise bu ikisinin arasında olan bir frekanstır ve bu dalga boyutu da “Alfa” düzeyindedir. Beta düzeyinde yargılarımız ön plandadır kayıtların bilinçaltına girmesine, korkuların ve kayıtların temizlenmesine engel olur. Tetha düzeyinde uyku halindeyizdir bu yüzden olumlu kayıt yazmak, korku ve olumsuz kayıt temizlemek mümkün değildir. Alfa frekansı her ikisi arasında bir kapıdır bir geçiştir. Bilinçli zihin burada yargılarla müdahale etmez, bilinçaltı da bu frekansta korkuları, kayıtları ortaya çıkarır ve olumlamaları kaydeder. Alfa frekansına bizler her sabah yeni uyandığımız anda ve gece uyumadan az önceki anlarda sahip oluruz. Bu dönemlerin değerlendirilmesi çok önemlidir. Vücudunu rahatlatarak ve nefes alma metotlarını kullanarak alfa dalga boyuna istediğiniz zaman inebilirsiniz.
Alfa dalga boyuna indikten sonra yapılması gerekenler, kendi içinize dönerek yaşamınızı derinden etkileyen deneyimleri düşünmek olmalıdır. Bu esnada hangi olumsuz kayıtlara sahip olduğunuzu ve korkularınızı tespit edebilirsiniz.
Bulunan korkular çeşitlidir “Ölüm korkusu”, “Hastalık korkusu” , “Değersizlik Korkusu” ,”Güvensizlik korkusu”,”Başarısızlık Korkusu” ve birçok korku daha. Kendinizde bulduğunuz korkuları önce “kabul etmeniz”,”bunu kabul ettiğiniz için kendinizi takdir etmeniz” ve “elinizdekiler için şükretmeniz” gerekmektedir. Kabul edilen korkuların yerine olumlamalarla (ki tüm dünyada bu teknik yaygın olarak uygulanıyor) olumsuz kayıtların yerine olumlu kayıtlar yerleştirmek olmalıdır. Alfa dalga boyunda olan bir kişi bilinçli zihin ve egosu tarafından engellere maruz kalmadan bu yeni kayıtları çok temiz bir biçimde bilinçaltına alır.
Unutmayın önemli olan çok sık tekrar etmektir. Çünkü bizler her öğretiyi tekrarlarla uygulamaya geçiririz. Araba kullanmayı, piyona çalmayı, bisiklete binmeyi en basitinden yürümeyi vs. Aynı şekilde tekrarlarla olumlu kayıtları öğrenir, kabul eder ve yaşamımıza geçiririz. Bunun için çeşitli eğitimlere katılabilir veya kendinize olumlama kasetleri yapabilirsiniz.
Sırada bilinçaltımızın alfa modundaki gücünü kullanarak imgeleme yöntemiyle yaşamdan arzu ettiklerimizi gerçekleştirmek geliyor. Bu aşamada en önemli durum ne istediğimiz bilmektir. İmgeleme esnasında yaşanılan karasızlıklar arzu ettiğiniz hedefe gitmenize engel olur. Yapılan testlerde görülmüştür ki bilinçaltımız gözümüzle gördüğümüzle, imgelediğimiz arasındaki farkı ayırt edemez. Her ikisinde de beynin aynı alanları aydınlanır. İmgeleneni varmış kabul eder ve gerçekleştirmek için hemen işe koyulur. Radar görevi. Burada unutmamak gerekir ki bilinçaltı bunu radar olarak üstbilince iletmek ister ama arada kalın bir duvar varsa bu duvarın ortadan kalması lazımdır. Duvarın kalkması için yukarıdaki korku ve kayıt temizlemeye ek olarak yapılması gerekli bir diğer önemli husus da yaşamımızı olumsuz olarak etkileyen olayları, kişileri ve kendimizi affetmemizidir. Affetmek kişiye gidip onu affettiğinizi söylemeniz değildir, onun üzüntü çekmesini istemenizden feragat etmenizdir yani onu özgür bırakarak aslında kendi özgürlüğünüze kavuşmanızdır.
Sonuç olarak bizler “Bilinçaltımızın Gücüyle” yönetiliyoruz. İçimizde var olan bu güce ulaşarak ve onu yönlendirmesini bilerek arzu ettiğimiz yaşama kavuşabiliriz. Bizlere kendimizden başka kimse yardım edemez. Sadece kullanılacak çeşitli metotlar gösterilir. Reiki ve çeşitli enerji sitemleri, Bunu yaşamımıza geçirmek önce istemek sonra da bilinçaltımızın sınırsız gücünü kullanmaktan geçer. Önce ne istediğimize karar verelim, sonra istediğimize sahip olalım… Unutmayalım “neye inanırsak onu yaşarız.”

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz