ERCİYES’TE MAHSUR KALAN 80 ARAÇ KURTARILDI

ERCİYES’TE MAHSUR KALAN 80 ARAÇ KURTARILDI

KTO MECLİS BAŞKANI GÜLSOY KGC’Yİ ZİYARET ETTİ

KTO MECLİS BAŞKANI GÜLSOY KGC’Yİ ZİYARET ETTİ

RÜZGARIN SAATTEKİ HIZI 72 KİLOMETRE OLARAK ÖLÇÜLDÜ

RÜZGARIN SAATTEKİ HIZI 72 KİLOMETRE OLARAK ÖLÇÜLDÜ

KOCASİNAN AKADEMİ’NİN YENİ TESİSLERİNE BÜYÜK İLGİ

KOCASİNAN AKADEMİ’NİN YENİ TESİSLERİNE BÜYÜK İLGİ

ERCİYES’İ HAFTA SONU 100 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

ERCİYES’İ HAFTA SONU 100 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

BİLİYOR MUSUNUZ?

Turgut Özal’ın liderliğindeki Anavatan Partisinden Nuh Mehmet KAŞIKÇI, Cengiz TUNCER , İbrahim ÖZBIYIK ve Mustafa ŞAHİN, Haydar CALP liderliğindeki Halkçı Partiden Muzaffer YILDIRIM ve Mehmet ÜNER, Turgut SUNALP liderliğindeki Milliyetçi Demokrasi Partisinden de Mehmet Sedat TURAN 1983 seçimlerinde TBMM’ne girdiler.

Nuh Mehmet Kaşıkçı ve Mehmet Yıldırım eczacı, Cengiz Tuncer Antalya’lı, iktisatçı ve Ulaştırma bakanlığı yaptı, İbrahim Özbıyık ve Mustafa Şahin sanayici, Mehmet Üner İnşaat mühendisi, Mehmet Sedat Turan ise doktor idi.

1983 seçimlerinin sonuçlarındaki ilginçliklerden birisi de, Anavatan Partisinin, yanılmıyorsam Bingöl ilinden bir eksik aday göstermesi sonucu, TBMM koltuk sayısı 400 iken 399 milletvekili meclise girmişti.

Yine yanlış bilmiyorsam, Nuh Mehmet Kaşıkçı, İbrahim Özbıyık, Muzaffer Yıldırım ve Mehmet Üner, dört yıl boyunca görev yaparken, evlerini Ankara’ya getirmemişler, her hafta sonu Kayseri-Ankara yolunu, üstelik otobüs yolculuğu yaparak kat etmişlerdi.

Bunlardan neden söz ediyorum?

Çünkü bu kişilerin hepsinin de heykelini dikseniz olur. Milletvekilliğini “Görev” olarak yaptılar, “Meslek” olarak düşünmediler.

Görevleri süresince ülke için katkıda bulundular.

Yolsuzlukları, soysuzlukları görülmedi, duyulmadı.

Şimdi bile şehir içinde başları dik yürüyebilen, saygınlığını koruyan kişiler.

Buraya Mehmet Üner hakkında bir parantez açmak istiyorum…

TBMM’nin 2 Mayıs 1983 tarihli oturumunda bir önerge vermişti meclis başkanlığına. O önergede, inşaat ruhsatı verilirken “Zemin etüdü projesi”nin istenmesini önermişti.

Kürsüde açıklamasını ve gerekçesini de anlatmıştı. Oylandı, kabul edilmedi.

Sevgili Mehmet abi…

O gün oylanıp reddedilen önergenin sonucunda, bugün oturup kara kara düşünüyoruz, hesaplamaya çalışıyoruz. İstanbul’da 7 üzeri deprem olursa kaç bina yıkılır, ne kadar insan telef olur…

Ne kadar üzücü bir cümle değil mi insan için “telef olur” sözü. Ama gerçek bu, insan hayatının hiçe sayıldığı ve bunu da “kader olarak” görmenin sonucunda ancak “Telef” olunur…

Saygı ve sevgilerimle Sayın Mehmet Üner…

Mehmet Abi…

Umarım Türkiye sallanırken, zayiat da fazla olmaz…

XXX

Sevgili okurlarım…

Gördüğüm lüzum üzerine, 11 Eylül 2017 (dahil) tarihine kadar özel işlerim nedeniyle bir süre yoğum. Ama siz sakın “Diyosun, sonra da yazıyorsun” demeyin çünkü bu kez “özel iş” oldukça yoğun ve zamanımı alacak.

Görüşmek üzere…

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Turgut Özal’ın liderliğindeki Anavatan Partisinden Nuh Mehmet KAŞIKÇI, Cengiz TUNCER , İbrahim ÖZBIYIK ve Mustafa ŞAHİN, Haydar CALP liderliğindeki Halkçı Partiden Muzaffer YILDIRIM ve Mehmet ÜNER, Turgut SUNALP liderliğindeki Milliyetçi Demokrasi Partisinden de Mehmet Sedat TURAN 1983 seçimlerinde TBMM’ne girdiler. Nuh Mehmet Kaşıkçı ve Mehmet Yıldırım eczacı, Cengiz Tuncer Antalya’lı, iktisatçı ve Ulaştırma bakanlığı yaptı, […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz