MİDİ VOLEYBOLCULAR TÜRKİYE FİNALLERİNDE

MİDİ VOLEYBOLCULAR TÜRKİYE FİNALLERİNDE

ŞEHİR HASTANESİ’NE TAŞINMA İŞLEMİ 29 MAYIS’TA TAMAMLANACAK

ŞEHİR HASTANESİ’NE TAŞINMA İŞLEMİ 29 MAYIS’TA TAMAMLANACAK

BAŞKAN CABBAR HASTA VE YAŞLI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN CABBAR HASTA VE YAŞLI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ÇELİK’İN ÖNEM VERDİĞİ YOL

BAŞKAN ÇELİK’İN ÖNEM VERDİĞİ YOL

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

BİR DEDİĞİN İLE DİĞER DEDİĞİN UYMUYOR!…
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 9 Mart 2018 - 14:25:35

“Biz Afrika’dan Afrin’e kadar her yerde ve her konuda yoğun mücadele yürütürken maalesef çapı ve seviyesi düşen ana muhalefet ile karşı karşıya olduğumuzu görüyoruz. Her kritik konuda bu partinin yanlış tarafta bulunduğunu görmekten üzüntü duyuyoruz. İttifak için düzenleme sırasında da benzer bir manzara ile karşılaştık.”

Bunu ifade ettikten sonra…

“Bizi izleyen tüm kardeşlerimize diyorum ki kucaklayıcı olacağız. Ürkütücü olmayacağız. Milli ittifakın çok sağlam bir zeminde yürümesinin adımlarını beraber atacağız.”

Bu söze inanan çıkar mı acaba?

Çıkar…

Kişilerin düşüncelerine ve tercihlerine asla sınır koyamazsınız. Söz ile ifade edilmesine sınır koysanız da kafasında oluşanı nasıl engelleyeceksiniz?

Elbette engelleyemezsiniz. Korkan, kendisinden kuşku duyan kişiler sureta (Görünüşe göre) haktan görünüp sessiz kalabilirler. Demokrasilerde buna konuşamama hali denir.

Ben, yukarıdaki ifadelerin ve bugüne kadarki benzerlerinin samimi duygular içinde söylendiğine ne yazık ki inananlardan değilim.

“İçinde hiç mi doğrusu yoktur be kardeşim” diyenler olabilir. Mutlaka vardır ama lafı ile uygulamaya batığımda kuşkulu şeyler görüyorum…

Diyeceksiniz ki ne?

Dediğim gibi, içinde “doğru” olan şeyler de olabilir.

Eğer bir insan, AKLININ DİBİNDEKİLERİ karşısındakine açık ve net olarak anlatmıyor da doğrudan saldırıya geçerek bir adım öne geçmeye çalışıyorsa, ben o kişiye asla ve asla inanmam.

Deki ne yapıyor?

Siz hiç gördünüz mü başta liderleri olmak üzere, muhalifleri karşısına çıkıp medeni ölçüler içinde tartıştıklarını? Geçmiş yıllarda biz çok yaşadık bunları. Hatta akıllardan hiç silinmeyen merhum Turgut Özal ile merhum Haydar Calp’ın köprü tartışması vardır. Turgut Özal, “Köprüyü halka satacağım” demişti de Haydar Calp “Sattırmam” diye direnmişti. Sonuçta satıldı ama köprü bir yere gitmedi ve hiç bir zaman da birbirlerine “çapı ve seviyesi düşen ana muhalefet” demediler.

Diğer yandan “Biz Afrika’dan Afrin’e kadar her yerde ve her konuda yoğun mücadele yürütürken” derken ne anlatmaya çalıştığınızı anlamaya çalışıyorum, zorlanıyorum.

Satmaya çalıştığını 14 şeker fabrikası için mücadeleniz mi var? Onarı Afrika’ya mı satacaksınız, yoksa Afrikalı yatırımcıları Türkiye’ye getirip onlara mı satacaksınız? Ne mücadelesi bu?

Elli sefer yazdık, binlerce sefer söyledik, halen kendi çıkarları için Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesi terörle mücadelesini “Savaş” sayarak, başarılarını da kendi hanelerine “Oy” olarak dönmesini sağlamak peşindeler. Oysa Türkiye ve TSK, en son savaşını Kıbrıs Barış Harekatı ile yaptı, galip geldi, hem de en kısa süre içinde. (detayları tarih okuyarak öğrenebilirsiniz)

Bu bir “Savaş” değil, “Terör operasyonu”dur.

Ayrıca…

Yaptıkları seçim yasası değişikliği ile, iktidarlarını pekiştirme çabası içindeler, görüyoruz. Bu konuda söylediklerinin bir çoğunu da inandırıcı bulmuyoruz. Eğer bu şekilde “İttifak” yapacaksanız, kaldırın seçim barajını, samimiyetinizi görelim.

Hatırlar mısınız?

Erdal İnönü liderliğindeki SHP’nin, ve baraj altında kalacağı kesin olarak belli olan o zamanki HEP ile yaptığı seçim ittifakında, önceki dönemlerde aldığı oyların yaklaşık yüzde beş kaybını yaşamıştı.

Şimdiki ittifakta, baraj altında kalacağına kesin gözüyle bakılan MHP’nin, bu ittifakla baraj sorunu olmayacak ve Devlet Bahçeli, daha önce Erdoğan hakkında söylediği zehir zemberek, en sunturlu hakaret içeren sözlerini yiyerek, TBMM çatısı altında kalmaya çalışacak. Yani, kişisel çıkarlar, milletin çıkarlarının önünde olacak.

Gelelim “Ürkütücü olmayacağız” ve “Kucaklayıcı olacağız” sözlerine…

Her gün bulabildiği her koşulda yaptığı konuşmalara baktığımda da, söylemin/söylemlerinin “Kıymeti Harbiye”si olmadığını düşünüyorum.

Ve sonuçta, bir dediği ötekine uymayan söylemlerin peşinde de gidemeyeceğimi düşünerek muhalefet yapıyorum.

De ki başaramazsın…

Haklı olabilirsiniz. Han bir masal vardır, Tosbağa’yı (Kaplumbağa) Hac yolunda görmüşler. Demişler ki “Sen bu gidişle oraya varamazsın”, demiş ki “Varamasam da uğrunda ölürüm ya.”

O hesap…

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz