Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

BİR GÜNÜ DEĞİL, HER GÜNÜ GÜZEL GEÇMELİ ÖĞRETMENLERİN

Bu haber 25 Kasım 2018 - 13:59 'de eklendi ve 17 kez görüntülendi.
BİR GÜNÜ DEĞİL, HER GÜNÜ GÜZEL GEÇMELİ ÖĞRETMENLERİN

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ve İl Yöneticileri, Kocasinan İlçe Örgütüyle beraber 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Öğretmen evini ziyaret etti.

Öğretmenler günü nedeniyle gün içinde önce Eğitim-sen, Eğit-der ve Türk Eğitim-sen yöneticileriyle bir araya gelen partililer daha sonra öğretmen evini ziyaret ederek Öğretmenlere ve vatandaşlara Atatürk rozeti dağıttı. Eğitimcilerle bir araya gelen İl Başkanı Özer, Öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler gününü buruk kutladığını diğer ülkelerdeki meslektaşlarına göre kalabalık sınıflarda daha çok çalışıp daha az kazandığını, bu şerefli mesleğin siyasi baskılarla karşı karşıya kaldığını söyledi. İhbar hatları ile saygınlığına gölge düşürülen öğretmenlerin tayin ve terfi gibi konularda yandaşlığa zorlandığını hatırlatan Başkan, AKP çıkarlarına hizmet eden bir sendikanın üyesi olmayan eğitimcilerimiz idareci olamıyor bunun neresi liyakat? Diye sordu. Atanamayan öğretmenlerin sıkıntısına da değinen Özer, ” Parti olarak biz her konuda çözüm önerisi sunup, halkımızın mağduriyetini gidermeye çalışıyoruz ancak iktidar yapılan yanlışlara yenisini eklemekte içinde olduğumuz kötü durumdan daha kötüsüne ülkeyi sürüklemekte sakınca görmüyor. Atama bekleyen öğretmenlerimizin sorunları biran önce çözümlenmeli, okullar öğretmensiz, öğretmenler okulsuz kalmamalıdır.”dedi. “Tüm olumsuzluklara rağmen “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller yetiştirmek için gecesini gündüzüne katan değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başta Başöğretmeniz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz” diyen Başkan Özer, Bir günü değil her günü güzel geçmesi gerekir öğretmenlerimizin dedi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA