KARDEŞ KAL TÜRKİYE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

KARDEŞ KAL TÜRKİYE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

KAYSERİ’DE ‘NEVRUZ’ COŞKUSU

KAYSERİ’DE ‘NEVRUZ’ COŞKUSU

ÇİFTLİK BANK’TAN SONRA ‘RESTORAN BANK’ VURGUNU

ÇİFTLİK BANK’TAN SONRA ‘RESTORAN BANK’ VURGUNU

103’NCÜ YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANILDI

103’NCÜ YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANILDI

REGAİP KANDİLİ’NİZ MÜBAREK OLSUN !

REGAİP KANDİLİ’NİZ MÜBAREK OLSUN !

BU FUTBOLLA BU KADAR…
  • YAVUZNAVRUZ
    • YAVUZ NAVRUZ
    • YAVUZNAVRUZ@kayserihakimiyet2000.com
    • 8 Aralık 2014 - 21:08:27

Yeni teknik direktörü Uğur Tütüneker’le ilk deplasman maçına çıkan Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor, beklenenden uzak bir futbol oynadı.

Özellikle ilk yarıda Sivasspor’un tek kale oynadığını söylesek yanlış olmaz. Daha 3’üncü dakikada başladı bombardıman. Kalemizi dövdükçe dövdüler.  Sivas’ın gol atacağı net bir şekilde gözleniyordu. Orta sahanın etkisizliği Sivas’ın ekmeğine yağ sürdü.  Sağlı sollu ataklarla başımızı döndürdüler. Bir de stoperde John Boye’nin sakatlanarak çıkması mücadele gücümüzü iyice düşürdü. Oyunu kendi yarı alanımızda kabul etmemiz son derece yanlıştı. Zaten kırılgan bir kadro yapımız var. Hata yapmaya çok müsaitiz. Bütün bu olumsuzluklar yaşanırken Edinhou’nun kontrataktan gelen golü bize nefes aldırdı. Tabi ki oyun açısından fazla gelişim sağlayamadık. Aynı zihniyetle devam ettik. Golü yemesek adaletsizlik olurdu. Rakibe bu kadar oynama şansı verilmez. Cezayı Burhan kesti. Küçücük boyuyla Mangane ve Caner’in önünden kafa vuruşuyla topu filelerle buluşturdu.  İmdadımıza ilk devre yetişti. İkinci yarının hemen başında Utaka’nın İbricic’in suratına attığı topla kırmızı kart görmesi ümitlerimizi yeşertti.  Ama Erciyesspor, oynamamayı kafasına koymuştu.  Deplasmandan alacağı 1 puana kilitlenmişti. Rakip on kişi kalmış, bizim takımımız hala alan savunması yapıyor. Sivasspor 10 kişi değil, sanki bizden fazlaymış gibi oynadı.  Bu maçtan biraz cesur olsak bu maçtan 3 puan çıkartabilirdik. Korkak, ürkek ve tedirgin oynadık. Sivasspor’dan çekindik. Bu nedenle 1 puana razı olduk. Bu puana seviniyorum. Çünkü kazanmak için ne yazık ki hiçbirşey yapmadık. Kerim, Mahmut, İbricic, Murat Yıldırım, Cenk Ahmet, Anıl  hangisini yazayım Allahaşkına. Hiçbirinin önemli hamlesini göremedik. Bu kafayla oynarsak hiçbir takımdan puan alamayız. Bülent Korkmaz’ın korkak oyunundan yakınırken, Uğur hocayı da ‘kaybetmeyim de’ zihniyetiyle gördüm. Yenilgiyle başlamak istemedi. Risk almadı. Biraz ofans oynatmayı düşünse 10 kişi kalan rakibi karşısında 3 puan alarak dönebilirdi. Geçtiğimiz haftaki Balıkesir galibiyeti futbolcuları rehavet havasına itmiş. Şunu iyi bilmeliler ki, Balıkesir ligin en zayıf takımı. Bir an önce toparlamalılar.

10 kişilik Sivas karşısında bu kadar silik futbol oynamanın değerlendirmesini kendi aralarında yapmalılar. Bu kadar zevksiz, keyifsiz maç herhalde izlemedik.  Bu nedenle kazanmak için iştahlı oynamak golü düşünmek gerekiyor. Korkak oynayarak kaz anmak imkansız. Benden uyarması.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz