googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

BÜYÜKKILIÇ “BÖLGESEL ÜRETİM ALANLARI OLUŞTURACAĞIZ”

Bu haber 29 Aralık 2018 - 11:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BÜYÜKKILIÇ “BÖLGESEL ÜRETİM ALANLARI OLUŞTURACAĞIZ”

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve AK Parti  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç ve beraberindeki heyet, Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’ı ziyaret ederek 2018 yılı çalışmalarını değerlendiler ve 2019 yılı yatırımlarının başlıklarını incelediler.

Kayseri Organize sanayi bölgesinin kapsadığı alanı, istihdamı ve ekonomiye katkıları ile birlikte ele alındığında İç Anadolu’nun üretim Merkezi olduğunu belirten Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Kayseri  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç “Kayseri şehrini bir bütün olarak değerlendiriyoruz. Bölgesel üretim, alt yapı ve bölgesel kaynakların verimli bir şekilde kullanımı için çalışıyoruz.  Gerekli görülürse ilçelerde küçük işletmeleri ile adeta ilçe organize sanayi alanları oluşturulacaktır. Bu çalışmalar ile şehre göç önlendiği gibi göçü tersine çevirerek kırsal alanlara ilçelere göçü teşvikte etmiş olacağız. Bunun getirisi ile ilçelerde ekilemeyen toprak ekilecek, tarım ve hayvancılık canlanacaktır. Gündüz atölyelerde, işletmelerde veya fabrikalarda işçi çalışanlar diğer boş vakitlerini tarlasında çalışarak bölgesel üretime katkı sağlayacaktır” dedi.

İncesu, Mimarsinan Organize sanayi bölgelerin buna iyi bir örnek olduğu bölgede istihdam ile bölgeye canlılık ve ekonomik getiri sağladığını örnek gösteren Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, üretim yanında depolama, ulaşım ve pazarlama ile marketçilik gibi konularında bu kapsamda değerlendirildiğini sözlerine ekledi. (Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER