Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

BÜYÜKKILIÇ BÜYÜK BÜRÜNGÜZ’DE…

Bu haber 13 Ocak 2019 - 14:02 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.
BÜYÜKKILIÇ BÜYÜK BÜRÜNGÜZ’DE…

*UNESCO DÜNYA MİRASI LİSTESİNE ADAY KORAMAZ VADİSİ’NDE BÜYÜK BÜRÜNGÜZ’ÜN AYRI BİR ÖNEMİ VAR.

Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh Büyükkılıç, Büyük Bürüngüz Mahallesi’ni ziyaret ederek mahalle sakinleri ile çay içip sohbet ederek, Mehmet Akgül’ün mini müzesini gezerek eserler hakkında bilgi aldı.

Vatandaşların taleplerini de dinleyen Başkan Büyükkılıç, tarihi dokusu ve mistik havası ile bizleri her zaman olduğu gibi bağrına basan gönül insanı Büyük Bürüngüz’lü kardeşlerime teşekkür ediyorum.” dedi.

Yeni dönemde Bürüngüz ile ilgili yapacakları çalışmaları da anlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, doğalgaz sorununun çözülmesi noktasında gerekli girişimlerde bulundukları  UNESCO Dünya Mirası listesine alınması için başlatılan Koramaz Vadisi projesinde Büyük Bürüngüz’ün çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, Büyük Bürüngüz’de koleksiyoner Mehmet Akgül’ün tarihi Kayseri kültürünü yaşatmak ve geleceğe taşımak için büyük emek harcayarak oluşturduğu mini müze görünümündeki evine misafir olarak burada bulunan tarihi eserler hakkında bilgiler aldı.

Koleksiyoner Mehmet Akgül’ün Koramaz Vadisi’ndeki tarihi ve kültürel mirasın gündelik yaşantısına dair özellikleri yansıtan objeleri toplayarak bu kapsamda müze oluşturulması adına çalışmalara büyük destek verdiğinin altını çizen Başkan Büyükkılıç“Mehmet Akgül kardeşimize gayretlerinden dolayı minnet duyuyor, teşekkür ediyorum.” dedi.(Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA